FILM I SERIALE

Nagrodzony Złotymi Lwami. Tłum gwiazd na premierze filmu „Wszystkie nasze strachy” [ZDJĘCIA]

Oblężenie Kinoteki na premierze „Wszystkich naszych strachów”

W warszawskiej Kinotece odbyła się premiera filmu „Wszystkie nasze strachy” w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta.

Na czerwonym dywanie, obok duetu reżyserskiego, pozował pierwowzór głównej postaci, artysta Daniel Rycharski oraz gwiazdy filmu: Dawid Ogrodnik, Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Piotr Trojan, Agata Łabno, Oskar Rybaczek i Karolina Bruchnicka.

Premiera przyciągnęła mnóstwo gwiazd – na preswallu pozowali między innymi: Andrzej Piaseczny, Arkadiusz Jakubik, Agnieszka Holland, Małgorzata Foremniak, Janusz Gajos, Piotr Najsztub, Adam Michnik, Ralph Kamiński, Artur Barciś, Monika Olejnik, Danuta Stenka, Maria Sadowska, Katarzyna Zawadzka, Sebastian Stankiewicz, Sylwia Chutnik, Maja Staśko i Paweł Deląg.

Produkcja, która była objawieniem tegorocznego Festiwalu w Gdyni, podejmuje dialog i buduje mosty, na premierze nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli takich organizacji jak Lambda Warszawa, Kampania Przeciw Homofobii czy Wiara i tęcza. Część oficjalną prowadziła Kaja Klimek. Na czerwonym dywanie twórcy oraz zaproszeni goście wsparli akcję #bezwykluczeń #miłośćniestrach i pozowali z hasłami inicjatywy: #NIEWYKLUCZAM, #BEZWYKLUCZEŃ, #MIŁOŚĆNIESTRACH. Marzymy o Polsce wolnej od uprzedzeń, w której nie ma osób wykluczonych społecznie i każdy czuję się akceptowany – bez względu na płeć, orientację seksualną, kolor skóry, wygląd zewnętrzny, pochodzenie, status materialny oraz wiarę. Przed nami długa droga, ale nagrodzony Złotymi Lwami film Łukasza Rondudy „Wszystkie nasze strachy” to krok na ścieżce do realizacji tego marzenia. To historia z życia Daniela Rycharskiego, głęboko wierzącego katolika, pochodzącego ze wsi homoseksualnego artysty. Jako osoba wyobcowana, walczy on o miłość i prawdę, pokazując, że pozornie ścierające się wartości, takie jak wiara i tęcza, wcale się nie wykluczają, jeśli głęboko się w nie wierzy. Premiera „Wszystkich naszych strachów” w kinach 5 listopada. To ważny film, który powinien zobaczyć każdy. Nie tylko katolicy, nie tylko osoby nieheteronormatywne czy pochodzące ze wsi. Pokażmy, że nie chcemy w Polsce podziałów i wykluczeń.

Gorąco zachęcamy wszystkich, dla których temat ten jest bliski do szerzenia idei #bezwykluczeń, poprzez publikację posta w mediach społecznościowych. Akcję rozpoczynamy już dziś, w dniu uroczystej premiery filmu „Wszystkie nasze strachy”.

„Wszystkie nasze strachy” – oficjalny zwiastun

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego – zaanagażowanego katolika walczącego o odnowę duchową swojej społeczności oraz głęboko wierzącą osobę LGBT, która płynnie łączy wiarę i tęczę. W roli głównej Dawid Ogrodnik – gwiazda hitów „Ostatnia Rodzina”, „Jesteś Bogiem” i „Chce się żyć”, dwukrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej – Orzeł, licznych wyróżnień na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także tytułu Shooting Star 2019, przyznawanego najbardziej obiecującym aktorom europejskiego kina. Na ekranie będą mu partnerować wybitne osobowości polskiej kinematografii, w tym: Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Maria Maj, Jacek Poniedziałek oraz gwiazda głośnego filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – Piotr Trojan. Reżyserii podjął się Łukasz Ronduda – nagrodzony na międzynarodowym festiwalu filmowym w Berlinie twórca gorąco przyjętej przez krytykę produkcji „Performer” i „Serce miłości” oraz Łukasz Gutt, który stworzył także zdjęcia do filmu.

Na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film „Wszystkie nasze strachy” zdobył aż pięć nagród: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Dyskusyjnych Klubów Filmowych, Nagrodę Jury Młodych, Najlepsze zdjęcia oraz najwyższy laur – Złote Lwy dla najlepszego filmu Festiwalu.

Daniel (Dawid Ogrodnik) jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

Obsada: Dawid Ogrodnik („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Maria Maj („Między nami dobrze jest”), Andrzej Chyra („W imię…”, „Carte blanche”), Jacek Poniedziałek („Serce miłości”, „Pakt”), Oskar Rybaczek („Klangor”, „Ślad”), Agata Łabno, Jowita Budnik („Plac Zbawiciela”, „Jeziorak”), Karolina Bruchnicka („Córka trenera”, „Moje wspaniałe życie”), Konrad Eleryk („Klangor”, „Furioza”), Piotr Trojan („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Znaki”),  Wiktoria Kruszczyńska, Ewa Konstancja Bułhak („Drogówka”, „Dzień kobiet”), Wojtek Ziętek („Boże Ciało”, „Jak najdalej stąd”)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button