CIEKAWOSTKILOTNICZE NEWSY

Na łódzkim i rzeszowskim lotnisku wylądował Św. Mikołaj z prezentami

Św. Mikołaj w Polsce

Jak co roku Św. Mikołaj wylądował w województwie podkarpackim i stąd dotrze z prezentami do wszystkich grzecznych dzieci…

Św. Mikołaj wylądował w Podkarpackim (fot. R. Neumann.)

Na łódzkim lotnisku wylądował Św. Mikołaj z prezentami dla dzieci

W mikołajki także na łódzkim lotnisku wylądował Mikołaj. Przyleciał z Kijowa samolotem rejsowym ukraińskiej linii. Przywiózł prezenty za 200 dzieci z domów dziecka i Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej oraz całe worki słodyczy.

Na płycie postojowej lotniska na Mikołaja czekały dzieci, skrzaty, renifer, wiewiór i biedronka. Na pasie startowym pojawił się samolot w barwach czarno-pomarańczowo-białej. To jedyna maszyna we flocie ukraińskiego przewoźnika w barwach drużyny FC Shakhtar Donieck.

Na łódzkim Lotnisku wylądował Mikołaj z prezentami dla łódzkich dzieci (fot. UMŁ)

– W tym roku przyleciałem do dzieci w Łodzi prosto z Kijowa na Ukrainie. Tam odbywała się konferencja Mikołajów i Dziadków Mrozów. Ustaliliśmy, gdzie są grzeczne dzieci, które koniecznie trzeba odwiedzić i obdarować prezentami. Po konferencji rozjechaliśmy się po całym świecie. Każdy Mikołaj i Dziadek Mróz pojechał do innego kraju. Ja przyjechałem od razu do was korzystając z bezpośredniego połączenia między Łodzią a Kijowem. Leciałem niecałe dwie godziny i przywiozłem pełny luk bagażowy prezentów – powiedział św. Mikołaj.

Po powitaniu dzieci z Mikołajem i skrzatami przeszły do hali przylotów, gdzie na karuzeli z bagażami kręciły się prezenty.

Na łódzkim Lotnisku wylądował Mikołaj z prezentami dla łódzkich dzieci (fot. UMŁ)

Kiedy gość z Kijowa rozdał prezenty wyszedł do terminala, gdzie czekały na niego przedszkolaki. Były wspólne zdjęcia, przybijanie piątek i rozdawanie cukierków. Potem orszak Mikołaja poprowadzony przez samochód „Follow me”, pojechał ulicami Łodzi. Za „followkiem” jechały samochody porsche przybrane rogami renifera oraz wielki truck z domkiem Mikołaja. Orszak rozwoził prezenty do domów dziecka. W niektórych dzieci były na kwarantannie i można było tylko zostawić paczki przed drzwiami. Orszak Mikołaja pojechał też na Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej, gdzie rozdawał słodycze dzieciom i dorosłym.

W tym roku pomocnicy Mikołaja postarali się, żeby każde dziecko z placówek opiekuńczo-wychowawczych dostało indywidualny zamówiony przez siebie prezent. Dla najmłodszych były maskotki, gry, puzzle, modele samolotów, a dla starszych bluzy, piłki i torby.

– To już 5. edycja akcji charytatywnej Portu Lotniczego Łódź „Lądowanie Mikołaja”. Od 2017 r. Mikołaj przylatuje do Łodzi innym samolotem i rozdaje prezenty dzieciom. Dzięki darczyńcom wspierającym akcję udało na się obdarować setki dzieci z Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki, rodzin zastępczych oraz Domów Opieki. Ta akcja sprawia nam dużo radości i co roku jest niezmiennie wzruszająca – powiedziała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź, pomysłodawczyni akcji „Lądowanie Mikołaja”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button