KOLARSTWO

MŚ w kolarstwie torowym Pruszków 2019. Holandia liderem klasyfikacji medalowej – 3. dzień

MŚ w kolarstwie torowym Pruszków 2019

Dwoje Holendrów: Kirsten Wild i Willem van Schip, Francuz Quentin Lafarge, Włoch Filippo Ganna i reprezentantka Hong-Kongu Wan Sze Lee – to nowi mistrzowie świata, których poznaliśmy w trzecim dniu rywalizacji w Pruszkowie.

Willem van Ship, reprezentujący Holandię, zwyciężył w wyścigu punktowym na 40 km mężczyzn – pierwszym piątkowym finale, rozgrywanych w Pruszkowie Tissot UCI Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. Dzięki niezwykle aktywnej jeździe zdobył największą liczbę punktów i pokonał Hiszpana Sebastiana Mora Verdi i Irlandczyka Marca Downeya. Reprezentant Polski Wojciech Pszczolarski zdobył co prawda taką samą liczbę punktów, ale ukończył wyścig na dalszej pozycji niż Irlandczyk, co zaważyło na czwartej pozycji popularnego „Pszczoły”.

W rywalizacji na czas, na 1000 metrów ze startu zatrzymanego, mistrzem świata został Francuz Quentin Lafargue. Drugi czas rywalizacji zanotował Holender Theo Bos, a trzecie miejsce zajął Michael D’Almeida, również reprezentujący Francję.

W wyścigu indywidualnym na dochodzenie wywalczony przed rokiem tytuł mistrza świata obronił Włoch Filippo Ganna, reprezentujący na co dzień barwy szosowej ekipy Team Sky. Pokonał on Niemca Domenica Weinsteina oraz swojego rodaka, Davide Plebani. W eliminacjach tej konkurencji startował również Adrian Kaiser, który ostatecznie zajął 13. miejsce.

Dużą dawkę emocji zafundowały dziś licznie zgromadzonym na trybunach pruszkowskiej Areny kibicom rywalizujące w czterech konkurencjach omnium kobiety. Najwięcej punktów w tym kolarskim wieloboju zgromadziła Holenderka Kirsten Wild, która tym samym obroniła tęczową koszulkę z Apeldoorn. Srebro zdobyła Laetitia Paternoster (Włochy), brązowy medal zawisł na piersi Amerykanki Jennifer Valente. W rywalizacji w konkurencjach omnium brała udział Polka Daria Pikulik, która wywalczyła 9. miejsce.

Ostatnią rozgrywaną w piątek konkurencją były finały sprintu kobiet. Mistrzynią świata w tej specjalności została reprezentantka Hong-Kongu Wai Sze Lee, która pokonała 2:0 Australijkę Stephanie Morton. Walkę o trzecie miejsce rozstrzygnęła na swoją korzyść Francuska Mathilde Gross, która pokonała w finale B Niemkę Leę Sophie Friedrich.

Po trzech dniach mistrzostw liderem klasyfikacji medalowej są Holendrzy, z 4 złotymi i 3 srebrnymi medalami. Na drugim miejscu bohaterowie czwartku – Australijczycy, również z 4 złotami, ale tylko 1 srebrem. Podium zamykają Brytyjczycy, z 1 złotym i 2 srebrnymi medalami.

Sobota będzie dniem walki o mistrzowskie tytuły w czterech konkurencjach: jeździe na czas kobiet (500 metrów), madisonie kobiet (30 km), wyścigu indywidualnym na dochodzenie kobiet oraz w omnium mężczyzn. W tej ostatniej konkurencji mistrzowskiego tytułu będzie bronił Szymon Sajnok.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button