KOSZYKÓWKAREPREZENTACJA

MŚ 2019 w Chinach. Skandal! Polacy pokonali gospodarzy i… sędziów! Są w 1/16 finału!

FIBA Basketball World Cup 2019

W drugim meczu fazy grupowej mistrzostw świata biało-czerwoni wygrali z gospodarzami 79:76.

Zespół Mike’a Taylora awansował do 1/16 finału, a nawet ma szansę na pierwsze miejsce w grupie!

Emocjonująca była druga kwarta! Polacy prowadzili 39:35 i był moment, że tracili aż 12 punktów!

Skandaliczne i absurdalne decyzje sędziów!

W ostatnich sekundach czwartej kwarty sędziowie byli przeciwko biało-czerwonym, np. Polacy przejmują piłkę, ale przyznają ją Chińczykom. Mają dwa rzuty osobiste – wykorzystane. Slaughter został faulowany przy rzucie za trzy, ale sędzia uznał, że rzuty są dwa.

Po wielu nerwach doczekaliśmy się dogrywki, w której to podopieczni Mike’a Taylora mieli więcej szczęścia i spokoju w hali Wukesong Sport Center.
Ponad dwie i pół godziny trwał mecz Polaków z Chińczykami.

Biało-Czerwoni zagrają jeszcze z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej już w środę o godzinie 10:00.

Chiny – Polska 76:79 (25:15, 10:24, 19:18, 18:15, d. 4:7)

Chiny: Yi Jianlian 24, Qi Zhou 10, Zhelin Wang 10, Rui Zhao 9, Jiwei Zhao 7, Xiaouchuan Zhai 7, Ailum Guo 6, Minghui Sun 3, Shuo Fang 0, Junfei Ren 0, Abudushalamu Abudurexiti 0.

Polska: Mateusz Ponitka 25, A.J. Slaughter 22, Aaron Cel 7, Damian Kulig 6, Aleksander Balcerowski 6, Adam Waczyński 4, Adam Hrycaniuk 4, Michał Sokołowski 3, Dominik Olejniczak 2, Łukasz Koszarek 0.