LUBLIN

Motolotnią przez granicę z Ukrainy do Polski

Przemytnik papierosów

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który motolotnią, nielegalnie przekroczyła granicę państwową.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie zauważyli obiekt latający, który przemieszczał się w głąb terytorium Polski. Podejrzewano, że może to być motolotnia, która została użyta do przemytu nielegalnego towaru. Od dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, funkcjonariusze SG otrzymali informację, że w pobliżu miejscowości Maziarnia (pow. Chełm) odnaleziono porzuconą motolotnię. Funkcjonariusze z Placówki SG w Horodle zatrzymali obywatela Ukrainy, który przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy przy wykorzystaniu do tego celu motolotni.

Mężczyzna, mimo awaryjnego lądowania, czuł się dobrze i nie potrzebował opieki medycznej. Przyznał się, że celem jego lotu był przemyt z Ukrainy do Polski papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych blisko 30 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej przy wykorzystaniu do tego celu statku powietrznego oraz przemytu wyrobów akcyzowych. Cudzoziemcowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Mężczyzna został przekazany służbom granicznym Ukrainy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze SG ustalają okoliczności zdarzenia oraz poszukują osób, które były zaangażowane w przestępczy proceder po polskiej stronie granicy.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button