CIEKAWOSTKI

Moskwa najbardziej zakorkowanym miastem świata. Są też polskie miasta

Zakorkowane miasta świata w 2020 roku

W corocznym zestawieniu zakorkowanych miast świata w 2020 roku pierwsze miejsce zajęła Moskwa.

Tuż za nią są: Mumbaj, Bogota, Manila, Instabuł, Bengaluru, Kijów, New Delhi, Nowosibirski oraz Bangkok.

„Zaszczytne” pozycje w TOP 100 zajmują także polskie miasta, tj. 14. Łódź, 27. Kraków, 32. Wrocław, 45. Poznań, 47. Warszawa, 66. Gdańsk, 80. Bydgoszcz, 84. Szczecin, 91. Lublin.

W TOP 7 na świecie do 800 tys. mieszkańców dominuje… Polska:

1. Łódź
2. Kraków
3. Wrocław
5. Poznań
7. Gdańsk

Ranking ten zawiera informacje na temat natężenia ruchu w 416 miastach na całym świecie. Raport klasyfikuje miasta od najbardziej do najmniej zatłoczonego. Opiera się na rzeczywistych danych o ruchu drogowym i odzwierciedla wszystkie zmiany na naszych drogach w 2020 roku.

Dzień Matki w Polsce

W Dzień Matki obserwowano duży ruch wieczorny w wielu polskich miastach, ponieważ ludzie odwiedzali swoje mamy po pracy. Poziomy zatłoczenia w niektórych miastach były nawet o 75% wyższe niż w poprzednich i następnych tygodniach.

Różnice między miastami

Minneapolis miało największą liczbę dni z małym natężeniem ruchu: 219 dni, w których poziom zatłoczenia był o co najmniej 50% niższy niż te same dni w 2019 r. Z kolei tajwańskie miasto Kaohsiung miało zero dni z małym natężeniem ruchu w całym 2020 r.

W 2020 roku byliśmy świadkami masowego exodusu ludzi ze stolic w całej Europie. Dzień przed wejściem w życie nowych blokad związanych z covdem-19 najbardziej zatłoczonym dniem był w Atenach i Londynie w 2020 roku. Tymczasem w Paryżu korki osiągnęły rekordową długość. W najgorszym momencie dnia poziom zatłoczenia w Paryżu osiągnął 142%!

Indeks ruchu, obejmujący 416 miast w 57 krajach na 6 kontynentach, ocenia zagęszczenie ruchu miejskiego na całym świecie i zapewnia bezpłatny dostęp do informacji o mieście.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button