WARSZAWA

Morsowa stolica Polski. Finał w najbliższy weekend [WIDEO]

Morsowanie nad Wisłą

W najbliższy weekend odbędzie się finałowe spotkanie szkółki morsowej Dzielnicy Wisła.

Na fanów kąpieli zimnowodnych atrakcje czekają w sobotę i niedzielę, 8-9 grudnia. Podczas każdego z trzech dotychczasowych spotkań, do Wisły weszło około trzystu osób.

Miłośnicy zimnej kąpieli w rzece spotykają się o godz. 10.00 na plaży w pobliżu Beach Baru Aquatica, w okolicach warszawskiego ZOO. Szkółka przygotowana jest nie tylko dla doświadczonych morsów, ale także dla nowicjuszy. Każde spotkanie rozpoczyna szkolenie, a następnie rozgrzewka w rytm muzyki. Nad bezpieczeństwem czuwają profesjonaliści, wejście do rzeki odbywa się pod czujnym okiem stołecznego WOPR. Po wyjściu z wody na uczestników czeka ciepły posiłek i herbata. W trakcie niedzielnego finału organizatorzy przygotowali zabawę przy ognisku. Na najwytrwalszych morsów, którzy wzięli udział w większości spotkań szkółki, czekają niespodzianki.  

Finałowy weekend został zaplanowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Morsy z niepełnosprawnością ruchową mogą bezpłatnie skorzystać z wodnej amfibii, specjalnego wózka wjeżdżającego do wody bezpośrednio z plaży. Pomoc i wsparcie zapewnią asystenci z Centrum Usług Społecznych.

Morsowa stolica Polski

Szkółka morsowa Dzielnicy Wisła to cykl spotkań dla wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z kąpielami w zimnej wodzie oraz dla tych, którzy do tej pory nie mieli odwagi lub okazji spróbować tej niecodziennej formy rekreacji. Morsowanie wzmacnia odporność, przyspiesza metabolizm i pozytywnie wpływa na samopoczucie. W tym sezonie mieszkańcy spotykali się co weekend od 18 listopada w ramach akcji Cztery pory Wisły. Szczegóły spotkań dostępne są tutaj i na fanpage’u Dzielnicy Wisła tutaj.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button