Morski Runmageddon 2019. Trójmiejskie ekstremalne zmagania w sezonie 2019 zakończone

Runmageddon 2019 - Pomorze zdobyte

Pomorze zostało zdobyte ponownie – przeszło 4,5 tysiąca Runmageddończyków z całej Polski zjechało się w miniony weekend do Parku Reagana.

Ostatni raz w tym sezonie pokazali siłę i charakter w północnej części kraju. Do zakończenia tegorocznych zmagań pozostały już bowiem jedynie dwa eventy – jeden wśród górskich krajobrazów Beskidu Małego, drugi zaś, wieńczący sezon 2019, we Wrocławiu.

28 i 29 września Gdańsk zmienił się w centrum ekstremalnych biegów przeszkodowych. Pomimo wcześniejszych niekorzystnych prognoz zapowiadających ulewne deszcze, przez zdecydowaną większość weekendu Runmageddończycy zmagali się na trasach wybranych formuł w doskonałej, słonecznej aurze. Brak wysokich podbiegów sprawił, że najszybsi z najszybszych Rekrutów (6 km +30 przeszkód), pojawili się na mecie już po 36 minutach! Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji Elite Mężczyzn stanął Kacper Kąkol, drugie miejsce zajął Mateusz Krawiecki, a trzecie Marek Oślizło. Wśród kobiet linię mety jako pierwsza pokonała Marta Łosin z czasem 50 minut i 39 sekund, tuż za nią uplasowała się Magdalena Sobesto i Karolina Piastowska. Niedzielną walkę na trasie formuły Classic, czyli 12 kilometrach najeżonych 50 przeszkodami, najszybszy mężczyzna ukończył w ciągu 1 godziny i 16 minut, a był nim Marek Oślizło. Drugie miejsce, po emocjonującej walce na koniec, zdobył Mateusz Krawiecki, a trzecie Daniel Bąk. W klasyfikacji kobiet jedynie dwóm zawodniczkom udało się przebiec linię mety – pierwszą, z czasem 2 godzin i 5 minut, była Beata Kuraś, drugą Ewelina Markowicz.

– Nadmorski klimat to coś, co Runmageddończycy bardzo kochają. Postanowiliśmy więc, że w przyszłym roku po raz kolejny wrócimy podgrzać atmosferę na północy Polski. Za 7 miesięcy, 16 i 17 maja 2020 roku, Runmagedddon ponownie zawita do Trójmiasta. Zapisy już zostały otwarte, a chętni mogą wybrać formułę: Intro, Rekruta w wersji Dziennej i Nocnej oraz Classica. Dla młodszych dedykowane są formuły Kids i Junior. Rodziny natomiast mogą stanąć wspólnie do boju w formule Family – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.