GOSPODARKA

Morawiecki: najniższe wynagrodzenie wzrośnie w przyszłym roku

Najniższe wynagrodzenie w 2020 roku

Rząd zdecydował, że najniższe wynagrodzenie wzrośnie w przyszłym roku o 350 zł, czyli o 15,6 proc. w stosunku do 2019 r.

Obecnie najniższa płaca wynosi 2 250 zł. „Minimalne wynagrodzenie od 2020 r. będzie wynosiło 2600 zł, a od 2021 r. zadeklarowaliśmy 3000 zł” – mówił szef rządu podczas wizyty w Zakładzie Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Łowiczu, w woj. łódzkim.

Premier mówił też o ulgach dla małych firm, m.in. o propozycji ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie społeczne najmniejszych przedsiębiorców w oparciu o dochód, a nie przychód. „Ok. 1 mld zł, które dzisiaj wpływają do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zostanie przeznaczone na zmniejszenie stawek ZUS-owskich proporcjonalne do dochodów, do pewnego poziomu” – podkreślił. To rozwiązanie powiąże wysokość ponoszonych obciążeń z rzeczywistymi możliwościami finansowymi przedsiębiorcy.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd zamierza także podnieść do 2 mln euro limit obrotów uprawniających do podatku ryczałtowego.

Premier podkreślił, że rząd prowadzi działania, które mają na celu m.in. skierować Polskę „w kierunku większej innowacyjności „oraz zmniejszyć biurokrację i uprościć „współpracę na linii urząd skarbowy – przedsiębiorstwo”.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button