POLSKA

Morawiecki na granicy polsko-białoruskiej o zaporze

Ochrona granicy z Rosją

Premier Mateusz Morawiecki na granicy polsko-białoruskiej, a zarazem wschodniej granicy Unii Europejskiej, podkreślił jak ważne jest bezpieczeństwo wszystkich Polaków.

Budowa zapory na granicy oraz przemyślana polityka rządu zapobiegła fali nielegalnej migracji. PiS odtwarza i tworzy nowe jednostki wojskowe oraz posterunki Policji, dzięki którym możemy czuć się bezpieczni. W Sutnie w województwie podlaskim szef polskiego rządu podziękował wszystkim polskim funkcjonariuszom i żołnierzom za ich służbę. Według tegorocznych badań Centrum Badania Opinii Społecznej prawie wszyscy obywatele deklarują, że czują się bezpiecznie w swojej okolicy.

Zapora na granicy Polski z Białorusią

Bezpieczeństwo wszystkich Polaków jest dla nas najważniejsze, dlatego zbudowano zaporę na polsko-białoruskiej granicy. Konstrukcja o wysokości 5,5 metra zabezpiecza nas przed nielegalnym przekroczeniem naszej granicy migrantów z terytorium Białorusi. Wykonanie inwestycji spowodowało znaczne zmniejszenie liczby odnotowywanych zdarzeń związanych z presją migracyjną.

– Zbudowaliśmy cały system perymetrii, czyli 3000 kamer na granicy, które wyłapują wcześniej te próby przejścia przez polską granicę. Kable detekcyjne, które mamy włożone pod ziemią, tuż za przejściem granicznym, wychwytują, czy jakiś człowiek próbuje przechodzić przez naszą granicę – powiedział szef polskiego rządu.

Ochrona granicy z Rosją

Na granicy z Federacją Rosyjską budujemy zaporę elektroniczną. Zainstalowano już dziewięć z dwunastu kontenerów elektronicznych, które łączą poszczególne elementy systemu. Bariera na granicy z Obwodem Królewieckim będzie miała długość około 199 km i zostanie podzielona na 12 odcinków. Polska granica z Rosją będzie monitorowana przez 3 tys. kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych oraz zamontowane zostanie 200 km kabli detekcyjnych.

– Budowa zapory na granicy, to jest rzeczywiste jej wzmocnienie i umocnienie poprzez obecność naszych służb, naszych funkcjonariuszy, naszych jednostek wojskowych, które przerzucamy – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

„Odtwarzamy jednostki wojskowe oraz posterunki Policji”

Ponad połowa posterunków Policji za czasów poprzednich rządów została zamknięta. Jednostki wojskowe na wschód od linii Wisły były likwidowane. Takie decyzje nie prowadziły do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom.

– My odtwarzamy jednostki, kupujemy najnowocześniejszy sprzęt z najwyżej rozwiniętych technicznie krajów świata: Stany Zjednoczone, Korea, Francja, Wielka Brytania, Szwecja – z tych kierunków ściągamy broń, ale także zwielokrotniamy produkcję w Polsce. Wzmacniamy naszą obecność na flance wschodniej. To dlatego Polacy mogą czuć się bezpieczni – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Podziękowania dla polskich funkcjonariuszy

Premier Mateusz Morawiecki jeszcze raz podziękował polskim służbom, które biorą czynny udział w obronie naszych granic. To dzięki całodobowej służbie Polacy mogą czuć się bezpieczni. Nasz rząd stoi murem za polskim mundurem.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Straży Granicznej, funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Policji, a także oficerom, podoficerom i żołnierzom Wojska Polskiego, wojsk operacyjnych, Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy zapewniają bezpieczeństwo naszej granicy z Białorusią, granicy na północy z Federacją Rosyjską, z Obwodem Królewieckim – podziękował Prezes Rady Ministrów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button