SPORTY WALKI

MMA. Magdalena Czaban mistrzynią świata w wadze atomowej

Belgrad

W szóstym dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 Magdalena Czaban stanęła do boju w finale turnieju seniorów wagi atomowej.

Polka rozgromiła rywalkę już w pierwszej rundzie i wywalczyła złoty medal mistrzostw świata.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego w Serbii. W szóstym dniu zawodów rozegrano finały turnieju w kategoriach seniorskich. Magdalena Czaban stanęła do boju z pochodzącą z Meksyku Norę Ochoa Perez. Polka nie dała większych szans swojej przeciwniczce i już w trzeciej minucie pierwszej rundy złapała ją w technikę kończącą i zmusiła do poddania się. Magda w drodze do finału mistrzostw świata stoczyła dwa pojedynki. W pierwszym rozbiła przed czasem Khushboo Nishad z Indii. W drugim pokonała przez duszenie Victorię Anthony z USA.

Czaban po raz drugi w historii wywalczyła tytuł mistrzyni świata. Po raz pierwszy Polka zdobyła złoto mistrzostw świata w roku 2019. W tym samym roku zdobyła też tytuł mistrzyni Europy, który wywalczyła również w roku 2021 i 2022. W roku 2020 Czaban rywalizowała także podczas mistrzostw Oceanii, w trakcie których zdobyła srebro. Za swoje osiągnięcia w roku 2021 (złoty medal mistrzostw Europy, złoto w turnieju mistrzowskim Stowarzyszenia MMA Polska oraz złoto w mistrzostwach oraz pucharze Polski ADCC) Magdalena Czaban została wybrana Najlepszą Amatorską Zawodniczką Roku w Polsce i otrzymała prestiżową statuetkę Heraklesa.

Oficjalny wynik walki finałowej:

Waga atomowa 47,7kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Norę Ochoa Perez (Meksyk) przez poddanie, 2:55, runda 1

Biało-czerwoni z Belgradu przywieźli 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe medale.

W klasyfikacji medalowej kadra Polski kończy Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 na 5. miejscu wśród seniorów i 10. w juniorach.

MMA. Magdalena Czaban (fot. MMA Polska)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2022 odbywa się w Serbii w dniach od 12 do 17 lutego. W Stark Arenie w Belgradzie rywalizuje 462 reprezentantów 62 krajów. Są to największe amatorskie zawody w historii International Mixed Martial Arts Federation, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button