PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. Wszystko o tym turnieju

Dania, Norwegia i Szwecja

Data – 30 listopada. Godzina – 20.30. Miejsce – Boxen w Herning w Danii. Rywal – reprezentacja Iranu.

Już w czwartek biało-czerwone rozpoczną udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć przed startem turnieju.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023 to dwudziesta szósta edycja damskiego czempionatu globu w naszej dyscyplinie. Organizatorami turnieju są Dania, Norwegia i Szwecja. Rozgrywki odbędą się w sześciu obiektach: Boxen w Herning (Dania), Arena Nord w Frederikshavn (Dania), DNB Arena w Stavanger (Norwegia), Trondheim Spektrum w Trondheim (Norwegia), Helsingborg Arena w Helsingborg (Szwecja) oraz Scandinavium w Göteborgu (Szwecja).

Zmagania trwać będą od środy 29 listopada do niedzieli 17 grudnia. Meczami otwarcia będą starcia Korei Południowej z Austrią oraz Brazylii z Ukrainą zaplanowane na godz. 18.00. Wielki finał odbędzie się 17 grudnia 2023 roku o godz. 19:00 w Herning. Obrończyniami tytułu są Norweżki, które dwa lata temu na hiszpańskich parkietach pokonały w finale Francuzki wynikiem 29:22.

W tegorocznych mistrzostwach wystąpią 32 drużyny, które w ramach fazy grupowej podzielono na osiem grup po cztery zespoły. Do kolejnej rundy (fazy zasadniczej) awansują po trzy najlepsze z nich. Drużyny, które uplasują się na ostatnich lokatach w stawce, zagrają w zmaganiach o Puchar Prezydenta, czyli o miejsca 25-32.

Reprezentacja Polski trafiła do Grupy F razem z Iranem, Japonią i Niemcami. Biało-czerwone z rywalkami zmierzą się kolejno w czwartek 30 listopada, w sobotę 2 grudnia oraz w poniedziałek 4 grudnia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 20.30 i odbędą się w Boxen w Herning w Danii.

W fazie zasadniczej drużyny, które wywalczą promocję z poprzedniej rundy, uformują cztery grupy po sześć zespołów. W ten sposób “polska” Grupa F połączy się z Grupą E, a wyniki z fazy grupowej przeciwko rywalkom, które także awansują do kolejnej rundy, zostaną automatycznie zaliczone do tabeli fazy zasadniczej.

Potencjalnymi rywalkami biało-czerwonych na tym etapie rozgrywek są Dania, Rumunia, Serbia i Chile. Spotkania z udziałem Polek w dalszym ciągu rozgrywać będą się w Herning. Do ćwierćfinału awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup fazy zasadniczej.

Terminarz reprezentacji Polski kobiet w fazie grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023:

  • Polska – Iran, czwartek 30 listopada, godz. 20.30
  • Polska – Japonia, sobota 2 grudnia, godz. 20.30
  • Polska – Niemcy, poniedziałek 4 grudnia o godz. 20:30
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button