PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2021. Znamy rywalki Polek

Mistrzostwa Świata

Poznaliśmy przeciwników, z którymi reprezentacja Polski zmierzy się w 25. Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet.

Biało-Czerwone w grupie B zagrają z Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej, Serbią i Kamerunem. Organizatorem turnieju (2-19 grudnia) będzie Hiszpania.

Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji czterech miast gospodarzy: Granollers, Llíria, Torrevieja i Castellon, w tym ich zabytków, obiektów kulturalnych a także sportowych.

Polska, po otrzymaniu „dzikiej karty” losowana była z koszyka nr 4. Zespół Arne Senstada trafił do grupy B. Sukcesywnie do tej puli zostały przyporządkowane reprezentacje: Kamerunu (wicemistrz Afryki), Serbii i Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej (wicemistrz olimpijski).

Hiszpania, jako gospodarz, miała prawo wyboru grupy. Organizatorzy mundialu wskazali na pulę H, gdzie zagrają z Austrią (rywal Polek z kwalifikacji), 2. drużyną z mistrzostw Ameryki Południowej i Centralnej oraz z 6. zespołem z mistrzostw Azji.

W tegorocznych mistrzostwach (2-19 grudnia) po raz pierwszy wezmą udział 32 drużyny, które zostały przyporządkowane do ośmiu grup (A-H) po cztery zespoły. Do drugiej fazy awansują po trzy najlepsze ekipy. W ten sposób powstaną cztery grupy z sześcioma zespołami każda. Z nich po dwie drużyny zakwalifikują się do ćwierćfinałów.
(ZPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button