PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023. Drugie miejsce Polek w pierwszej fazie grupowej

The 26th IHF Women's World Championship

Reprezentacja Polski kobiet przegrała z Niemkami (17:33) na zakończenie fazy grupowej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023.

Zatem zajęła w drugie miejsce w pierwszym etapie mistrzostw. To już czwarty raz z rzędu, gdy nasze zachodnie sąsiadki triumfują w polsko-niemieckiej konfrontacji. Faza zasadnicza rozpocznie się w czwartek 7 grudnia. Szczegółowy terminarz gier oraz wszystkie rywalki w fazie zasadniczej Polki poznają we wtorek, gdy spotkania ostatniej kolejki gier zakończy Grupa E.

Polska – Niemcy 17:33 (10:19)

Polska: Płaczek, Zima – Zimny, Galińska 1, Kobylińska 3, Balsam 2, Wiertelak 1, Matuszczyk 2, Górna, Tomczyk 1, Rosiak 1, Urbańska 2, Michalak 2, Kochaniak-Sala 2, Uścinowicz, Nocuń

Niemcy: Wachter, Filter – Berger 3, Grijseels 7, Schmelzer 1, Antl 1, Thomaier 1, Smits 5, Bolk 2, Weigel, Lott 2, Doll 5, Behrend, Leuchter 2, Behnke 3, Stockschläder 1

Podopieczne selekcjonera Arne Senstada w poniedziałek wieczorem zakończyły udział w pierwszym etapie MŚ 2023. Biało-czerwone zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, w trzech spotkaniach notując bilans dwóch zwycięstw i jednej porażki. To najlepsze rozpoczęcie mistrzostw świata w wykonaniu Polek od wielu lat.

Reprezentacja Polski udział w tegorocznym czempionacie globu rozpoczęła od meczu z Iranem. Biało-czerwone bez najmniejszych problemów uporały się z dość egzotycznym rywalem i zwyciężyły różnicą aż dwudziestu bramek (35:15). Po sześć bramek zdobyły wówczas skrzydłowe Dagmara Nocuń i Magda Balsam, a pierwsze trafienie w historii występów w biało-czerwonych barwach zapisała na swoim koncie bramkarka Adrianna Płaczek.

Zdecydowanie więcej dramaturgii przyniósł sobotni mecz z reprezentacją Japonii. Losy kluczowego spotkania z wicemistrzyniami Azji ważyły się do ostatnich sekund. Niecałe dziesięć minut przed końcem gry wciąż był remis (27:27), ale ambitne Polki w decydującym fragmencie zachowały więcej zimnej krwi. Biało-czerwone do zwycięstwa poprowadziła kapitan Monika Kobylińska, która w ciągu godziny zdobyła aż jedenaście bramek (32:30).

O zwycięstwie w grupie zadecydować miał zatem poniedziałkowy mecz z Niemkami. Po dość wyrównanym początku rywalki znalazły sposób, by odskoczyć biało-czerwonym. Polki próbowały wrócić do meczu, zdobyły bramkę kontaktową, ale już do przerwy Niemki prowadziły dziewięcioma trafieniami. Ostateczna różnica sięgnęła szesnastu bramek (33:17). Reprezentantki Polski uplasowała się zatem na drugiej lokacie w stawce.

W drugiej rundzie MŚ 2023, czyli w fazie zasadniczej, reprezentacja Polski trafi do Grupy III, w której połączy się z zespołami występującymi wcześniej w ramach Grupy E. Drużyny, które wywalczyły promocję do kolejnego etapu zmagań, rywalizację w fazie zasadniczej rozpoczną z zachowaniem zdobytych punktów w meczach z rywalkami, które także uzyskały awans. Oznacza to, że biało-czerwone do fazy zasadniczej zabiorą ze sobą dwa “oczka” zdobyte w meczu z Japonią.

Pierwsze spotkanie w ramach drugiego etapu mistrzostw świata reprezentacja Polski rozegra w czwartek 7 grudnia. Szczegółowy terminarz gier oraz wszystkie rywalki w fazie zasadniczej Polki poznają jednak dopiero we wtorek wieczorem, gdy spotkania ostatniej kolejki gier zakończy Grupa E. Już teraz wiemy jednak, że biało-czerwone w fazie zasadniczej zmierzą się z Dunkami, Rumunkami oraz zwyciężczyniami meczu Serbia – Chile.

Klasyfikacja końcowa Grupy F MŚ 2023 Kobiet:

1. Niemcy, 6 punktów
2. Polska, 4
3. Japonia, 2
4. Iran, 0

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button