HOKEJ

Mistrzostwa świata 2021 w hokeju na lodzie na Białorusi odwołane

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie

Ze względów na kwestie bezpieczeństwa i ochrony IIHF przeniesie mistrzostwa świata 2021 w hokeju na lodzie z Mińska.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) odebrała Białorusi prawo współorganizacji mistrzostw świata.

IHF ma obowiązek dbać o wszystkich uczestników mistrzostw. W związku z tym, IIHF Regulamin 9 zapewnia Radzie IIHF możliwość wycofania Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie z kraju gospodarza, jeśli istnieje obawa o bezpieczeństwo zawodników, kibiców i mediów.

W związku z rosnącymi niepokojami politycznymi (protestami) i z pandemią COVID-19 w trakcie procesu due diligence, Rada IIHF stwierdziła, że ​​obecnie nie jest możliwe zapewnienie bezpiecznego pobytu drużynom, widzom i działaczom sportowym podczas mistrzostw świata na Białorusi.

„To bardzo godne ubolewania, że ​​musimy wycofać ofertę współgospodarza Mińsk/Ryga” – powiedział prezydent IIHF René Fasel.

„I chociaż Rada uważa, że ​​mistrzostwa świata nie powinny być wykorzystywane do promocji politycznej przez żadną ze stron, przyznała, że ​​zorganizowanie tego wydarzenia w Mińsku nie byłoby właściwe, gdy istnieją ważniejsze kwestie, którymi należy się zająć.”

Wkrótce dowiemy się, czy łotewska Ryga zostanie jedynym gospodarzem tegorocznych mistrzostw.

Prezydent Aleksander Łukaszenka jest wielkim fanem tej dyscypliny sportu. Białoruski dyktator ogłosił swoje zwycięstwo w wyborach prezydenckich, a opozycja i cały świat uznały je za sfałszowane.

Impreza miała odbyć się od 21 maja do 6 czerwca w Mińsku i Rydze.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button