BIEGI

Mistrzostwa Świata 2020 w półmaratonie. Najlepsi biegacze świata w Gdyni

IAAF World Half Marathon Championships 2020

Przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Półmaratonie, które odbędą się w Gdyni, ruszyły już pełną parą.

1 maja br. została uruchomiona rejestracja internetowa do startu w biegu masowym dla amatorów, który zostanie rozegrany równolegle i na tej samej trasie, co rywalizacja najlepszych biegaczy na świecie, walczących o medale. W najniższej cenie dostępnych jest 5 tysięcy pakietów startowych.

Poprzednie edycje IAAF World Half Marathon Championships odbyły się w Walencji, Cardiff i Kopenhadze, gromadząc na starcie śmietankę biegaczy ulicznych z całego świata i obfitując w rekordowe wyniki. Na starcie Mistrzostw Świata w półmaratonie stali m.in. Mo Farah czy Eliud Kipchoge. Niekwestionowanym dominatorem tych zawodów w ostatnich latach jest jednak Kenijczyk, Geoffrey Kamworor, który triumfował w mistrzostwach trzy razy z rzędu!

Atrakcyjny format zawodów, w którym amatorzy biegną razem z najlepszymi biegaczami świata, po tej samej półmaratońskiej trasie, to unikalna cecha wyróżniająca Mistrzostwa Świata w Półmaratonie na tle innych wielkich wydarzeń sportowych, także lekkoatletycznych. 29 marca 2020 roku Gdynia zaoferuje biegaczom ponadto ciekawą i zróżnicowaną trasę, której wisienką na torcie będzie niezapomniany finisz na plaży.

– Motorem napędowym naszego sportu są niesamowite wydarzenia, które pozwalają gwiazdom świecić najjaśniejszym blaskiem. Nie możemy już się doczekać zawodów w Gdyni – mówi Jon Ridgeon, Dyrektor Wykonawczy IAAF. – Gdynia, jako miasto, naprawdę żyje tym wydarzeniem i nie tylko wprowadza innowacyjne rozwiązania, jak chociażby spektakularna meta na plaży, ale też inspiruje mieszkańców i całą społeczność kraju do aktywnego trybu życia poprzez półmaratoński bieg masowy – dodaje.

Organizatorzy mistrzostw liczą, że na starcie stanie ponad 15.000 zawodników, a impreza stanie się najbardziej międzynarodowym biegiem ulicznym w Polsce. Zapisy online do biegu masowego w portalu SlotMarket.pl. Impreza będzie też – podobnie jak w latach poprzednich – zaliczana do Korony Polskich Półmaratonów.

– Poza całą otoczką, która wiąże się z mistrzostwami świata, a także najwyższym poziomem organizacyjnym IAAF, chcemy dodać temu wydarzeniu niezapomnianego, lokalnego charakteru. Jestem przekonany, że każdy na długo zapamięta metę na gdyńskiej plaży i naszych niesamowitych kibiców. Wiele niespodzianek jeszcze przed nami, będziemy o nich niebawem informować – zapowiada Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego.

Przy uruchomieniu zapisów, opłata startowa będzie wynosić 120 zł. Taka cena obowiązywać będzie do końca czerwca lub do wyczerpania się puli pierwszych 5 tysięcy pakietów. Później, opłata startowa wzrośnie do 140 zł. Limit uczestników biegu wynosi 20.000 osób.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button