INNEZIMOWE

Mistrzostwa Polski w short tracku. Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej zwyciężyli w klasyfikacji wielobojowej

Mistrzostwa Polski 2020 w short tracku

Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej (oboje Juvenia Białystok) triumfowali w klasyfikacji wielobojowej Mistrzostw Polski w short tracku, które w niedzielę zakończyły się w Białymstoku.

Ostatniego dnia imprezy Maliszewska wygrała rywalizację na dystansie 1000 metrów, a Anikiej był najlepszy na 1000 metrów i w super finale na dystansie 3000 metrów.

Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) zdobyła trzy złote medale podczas drugiego dnia mistrzostw Polski w short tracku, które odbywają się w Białymstoku. Sporą niespodziankę na dystansie 1500 metrów mężczyzn sprawił 18-letni Mateusz Krzemiński (AZS Politechnika Opolska), który okazał się najlepszy w stawce.

Pierwotnie krajowy czempionat zaplanowano na połowę marca, ale, w związku z rozwojem epidemii koronawirusa, walkę o medale trzeba było przesunąć o kilka miesięcy.

W styczniu w Gdańsku mają odbyć się mistrzostwa Europy.

Mistrzostwa Polski w short tracku

Kobiety

Klasyfikacja wielobojowa
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok)
2. Kamila Stormowska (Stocznowiec Gdańsk)
3. Hanna Sokołowska (Juvenia Białystok)

1000 metrów
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 1:42.795
2. Gabriela Topolska (Juvenia Białystok) 1:43.419
3. Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) 1:43.538

Super Finał 3000 metrów
1. Kamila Stormowska (Stocznowiec Gdańsk) 5:43.803
2. Hanna Sokołowska (Juvenia Białystok) 5:54.235
3. Magdalena Zych (AZS Politechnika Opolska) 5:54.625

Sztafeta 3000 metrów
1. Juvenia Białystok I 4:27.743
2. Stocznowiec Gdańsk 4:31.333
3. AZS Politechnika Opolska 4:31.718

500 metrów
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 44.769
2. Nikola Mazur (Stoczniowiec Gdańsk) 45.371
3. Magdalena Zych (AZS Politechnika Opolska) 46.012

1500 metrów
1. Natalia Maliszewska (Juvenia Białystok) 2:24.462
2. Gabriela Topolska (Juvenia Białystok) 2:25.898
3. Hanna Sokołowska (Juvenia Białystok) 2:25.987

Mężczyźni

Klasyfikacja wielobojowa
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok)
2. Mateusz Krzemiński (AZS Politechnika Opolska)
3. Łukasz Kuczyński (Juvenia Białystok)

1000 metrów
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok) 1:26.283
2. Michał Niewiński (Juvenia Białystok) 1:27.125
3. Łukasz Kuczyński (Juvenia Białystok) 1:27.471

Super Finał 3000 metrów
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok) 4:54.459
2. Michał Niewiński (Juvenia Białystok) 4:56.736
3. Mateusz Krzemiński (AZS Politechnika Opolska) 4:57.020

Sztafeta 5000 metrów
1. Juvenia Białystok I 7:09.897
2. AZS Politechnika Opolska 7:23.194

500 metrów
1. Rafał Anikiej (Juvenia Białystok) 42.898
2. Łukasz Kuczyński (Juvenia Białystok) 42.987
3. Karol Nieścier (Juvenia Białystok) 43.427

1500 metrów
1. Mateusz Krzemiński (AZS Politechnika Opolska) 2:17.305
2. Łukasz Kuczyński (Juvenia Białystok) 2:17.936
3. Karol Nieścier (Juvenia Białystok) 2:18.608

Sztafeta mieszana
1. Juvenia Białystok I 2:52.501     
2. Stoczniowiec Gdańsk 2:56.518            
3. Juvenia Białystok IV 2:56.523

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button