CIEKAWOSTKISTYL

Miss Polski 2019. Najpiękniejsze Polki zwiedzały Śląsk. Zobaczyły m.in. kopalnię Guido [ZDJĘCIA]

Miss Polski 2019

Trwa zgrupowanie przygotowawcze finalistek 30. jubileuszowej edycji Narodowego Konkursu Piękności.

Zanim 8 grudnia o godzinie 20.00 na scenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach 24 najpiękniejsze Polki staną do walki o tytuł i koronę Miss Polski 2019, spędzą pracowite 10 dni na Śląsku.

Najwięcej czasu pochłaniają oczywiście próby choreograficzne, ale gospodarz koncertu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zadbał również o to, by finalistki choć trochę poznały historię i największe atrakcje regionu.

Najpiękniejsze Polki gościły więc w zabytkowej Kopalni Guido, gdzie ekspresowy zjazd w ciemnościach, który zajął zaledwie kilkadziesiąt sekund, pozwolił im znaleźć się w najstarszych dostępnych rejonach kopalni. Jakby w kontraście do podziemnych korytarzy, finalistki Miss Polski 2019 wybrały się do Wisły-Malinki na skocznię im. Adama Małysza. Miały rzadką okazję podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego z wysokości 660 metrów nad poziomem morza. Potem odwiedziły jeszcze Muzeum Zamkowe w Pszczynie, jezioro Paprocany w Tychach oraz niezwykłe osiedle górnicze Nikiszowiec w Katowicach, które powstało w latach 1908-1919 i przetrwało w prawie niezmienionej formie, a od 2011 roku ma status Pomnika Historii o niebagatelnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturalnego Polski.

Tytuły komplementarne otrzymały:

Miss Foto Dominika Konarska – Finalistka Miss Polski 2019
Miss Gracji i Elegancji Małgorzata Gierach – Finalistka Miss Polski 2019
Miss Mediów Społecznościowych Karolina Piaścik- Finalistka Miss Polski 2019
Najsympatyczniejsza Miss Magdalena Karoń – Finalistka Miss Polski 2019

Jubileuszowy koncert Miss Polski 2019 poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Materiały archiwalne skomentuje Zygmunt Chajzer, który 30 lat temu poprowadził pierwszą Galę, zaś rozmowy z kandydatkami na tzw. backstagu przeprowadzi Agnieszka Hyży. Poza zapierającymi dech w piersiach pokazami kolekcji, goście Gali oraz widzowie przed telewizorami, obejrzą występy gwiazd polskiej sceny muzycznej: Kombii, Grzegorza Hyżego i Sylwii Grzeszczak.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button