INNEZIMOWE

Międzynarodowe mistrzostwa Szwecji. Polak triumfował w bojerowej klasie DN

Szwecja

Lukasz Zakrzewski (Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki) wygrał międzynarodowe mistrzostwa Szwecji w bojerowej klasie DN.

Na drugim miejscu uplasował się Karol Jabłoński (Olsztyński Klub Żeglarski). W pierwszej dziesiątce, konkretnie na miejscu 8. rywalizację ukończył Marek Bernat (Olsztyński Klub Żeglarski). Łukasz Zakrzewski wygrał aż 5 z sześciu rozegranych wyścigów.

– Szwecja jest chyba dla mnie szczęśliwa, bo po raz 4 wygrałem bojerowe Mistrzostwa Szwecji. To był świetny dzień na lodzie. 6 dynamicznych wyścigów wynagrodziło nam wczorajszy brak wiatru. Cieszę się, że udało się poprawić to, co nie działało w mistrzostwach Europy. Szybkość i trym pozwoliły mi na komfortowe żeglowanie.

Wyścigi zaczęły się przy wietrze ok 4 ms, a zakończyły na ok 10-12 ms. Lód był twardy i nierówny z niewielkimi zasepkami sypkiego śniegu. Gratulacje dla arcymistrza Karola, trzeciego Oskara Svenssona i całej czołówki za świetne ściganie. Przed nami jeszcze mistrzostwa Polski, które mogą odbyć się na Litwie, jesli warunki lodowe pozwolą – mówi Łukasz Zakrzewski.

Warto dodać, że nie tak dawno Łukasz i Karol też razem stali na podium – w mistrzostwach świata srebro zdobył Karol Jabłoński, brąz Łukasz Zakrzewski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button