KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Meduza, OneRepublic i Kim Petras oficjalnymi artystami muzycznymi UEFA EURO 2024

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej

Włoscy producenci Meduza, amerykańscy pionierzy pop-rocka OneRepublic i niemiecka ikona popu Kim Petras zjednoczą się, aby stworzyć oficjalną piosenkę UEFA EURO 2024.

Oficjalni artyści muzyczni turnieju piłkarskiego, OneRepublic, Meduza i Kim Petras, zaprezentują oczekiwany utwór wiosną 2024 roku, który stanie się bijącym sercem i ścieżką dźwiękową tego lata. Ta piosenka wraz z innymi elementami muzycznymi uchwyci wspólnego ducha piłki nożnej i muzyki, odzwierciedlając jedność, pasję i różnorodność w sercu EURO 2024.

Meduza, włoskie supergwiazdy DJ-ów i producentów nominowani do nagrody Grammy w 2019 r., mówią, że są podekscytowani możliwością wzięcia udziału w tak prestiżowym wydarzeniu: „To zaszczyt stworzyć piosenkę, która odzwierciedla pasję EURO 2024 i rezonuje z naszymi kolegami fani futbolu.”

OneRepublic, znany z milionów sprzedanych płyt, miliardów odtworzeń, hitów znajdujących się na czołowych miejscach list przebojów i nominacji do nagrody Grammy, jest jednym z zespołów XXI wieku, które odniosły największy sukces. Wokalista Ryan Tedder, zdobywca trzech nagród Grammy, powiedział: „Dorastając, futbol amerykański i futbol były sportami, w które grałem najczęściej od piątego roku życia. Występ na ceremonii zamknięcia EURO 2024 w Berlinie to niesamowita szansa i zaszczyt dla każdego artysty, ale dla mnie osobiście jest naprawdę ekscytujący. Energia, która towarzyszy temu sportowi, jest nieporównywalna z niczym innym na świecie. Absolutnie nie możemy się doczekać.”

Kim Petras, niemiecka sensacja popu, która osiągnęła nowy, niesamowity poziom dzięki swojej współpracy z Samem Smithem, która w 2023 r. zajmowała czołowe miejsca na światowych listach przebojów, powiedziała: „W moim rodzinnym kraju, Niemczech, piłka nożna zawsze była wielką sprawą. Bardzo miło wspominam oglądanie meczów razem z przyjaciółmi i rodziną. Nic nie może być dla mnie większym zaszczytem i jestem bardzo podekscytowany możliwością dołączenia do Meduzy i OneRepublic w tworzeniu oficjalnej piosenki na rok 2024!”

Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu UEFA, zauważył: „Połączenie najpopularniejszych pasji ludzi, czyli muzyki i piłki nożnej, jest idealne do stworzenia wciągającego doświadczenia podczas UEFA EURO 2024. Meduza, OneRepublic i Kim Petras, dzięki swoim różnorodnym i wyjątkowym talentom, ucieleśniają naszą wizję jednoczenia się poprzez piłkę nożną.”

UEFA EURO 2024 będzie przełomowym wydarzeniem, świętującym nie tylko piłkarskie zdolności Europy, ale także jej kulturową różnorodność i jedność. Kulminacyjnym finałem będzie ceremonia zamknięcia, podczas której trzej artyści wykonają na żywo oficjalną piosenkę.

UEFA EURO 2024 odbędzie się od 14 czerwca do 14 lipca 2024 r. w dziesięciu miastach-gospodarzach w Niemczech: Berlinie, Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button