HOKEJREPREZENTACJA

Mecze hokejowej reprezentacji seniorskiej przed MŚ Dywizji IA w Nottingham. U18 walczy na MŚ Dywizji IB

Hokej na lodzie

Bilety na mecz Polska – Węgry w Bytomiu zostały wyprzedane, ale są jeszcze do kupienia wejściówki na spotkanie w Tychach.

To dwa ostatnie sprawdziany reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Świata Dywizji IA, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w Nottingham.

W piątek, 21 kwietnia w Bytomiu reprezentacja Polski zagra ostatni mecz kontrolny z Węgrami. Spotkanie zobaczy komplet widzów, bo wszystkie wejściówki zostały sprzedane.

Dzień wcześniej, w czwartek 20 kwietnia biało-czerwoni zmierzą się z Węgrami w Tychach. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30.

Dla biało-czerwonych będą to ostatnie sprawdziany przed wyjazdem na Mistrzostwach Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja), gdzie reprezentacja będzie walczyć o awans do Elity.

Terminarz gier:

• 13 kwietnia 2023 r. – Mecz kontrolny Słowenia – KN Seniorów
  • 14 kwietnia 2023 r. – Mecz kontrolny Słowenia – KN Seniorów
  • 20 kwietnia – Mecz kontrolny KN Seniorów – Węgry (Tychy)
  • 21 kwietnia – Mecz kontrolny KN Seniorów – Węgry (Bytom)
  • 29 kwietnia – 05 maj – Mistrzostwa Świata IA Nottingham/W. Brytania

Na zgrupowanie krajowe w Tychach zostali powołani następujący zawodnicy Kadry Narodowej Seniorów:

Hokejowa Reprezentacja Polski pokonała silną Łotwę

6 kwietnia reprezentacja Polski zagrała w Rydze z gospodarzami w meczu kontrolnym. To był emocjonujący mecz, w którym padło osiem goli. Biało-czerwoni zaprezentowali się bardzo dobrze, pokonując rywali 5:3.

Biało-czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Świata Dywizji IA w Nottingham (29 kwietnia-5 maja). Z kolei Łotysze ładują akumulatory przed MŚ Elity.

Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Miejscowi objęli prowadzenie, ale w 15. minucie po szybkim ataku Polaków, Paweł Zygmunt precyzyjnie podał do Alana Łyszczarczyka i napastnik z bliska wpakował krążek do bramki. W drugiej tercji Polacy popisali się skutecznymi atakami, dublet zaliczył kapitan Krystian Dziubiński.

Na początku trzeciej tercji błyskawicznie na listę strzelców wpisał się Paweł Zygmunt. W trzeciej tercji z wyniku 4:1 dla naszej drużyny na cztery minuty przed zakończeniem zrobiło się 4:3. Odpowiedź podopiecznych Roberta Kalabera była odpowiednia. Dariusz Wanat wpakował krążek do siatki.

Łotwa – Polska 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Nieznaczna porażka reprezentacji Polski z Łotwą

7 kwietnia reprezentacja Polski zagrała w Rydze mecz rewanżowy z Łotwą. Tym razem w spotkaniu kontrolnym górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:0.

Łotwa – Polska 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Zwycięstwo reprezentacji Polski U18 na inaugurację MŚ Dywizji IB

Reprezentacja Polski U18 bardzo udanie rozpoczęła Mistrzostwa Świata Dywizji IB. W słoweńskim Bledzie biało-czerwoni pokonali Austrię 1:0. We wtorek nasz zespół czeka spotkanie z gospodarzami. Mecz rozpocznie się o godz 19:30 i będzie transmitowany w internecie.