BIEGILEKKOATLETYKA

ME w Monachium. Sofia Ennaoui z brązem w biegu na 1500 metrów

Multidyscyplinarne mistrzostwa Europy 2022

W Monachium odbywają się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy.

Sofia Ennaoui została brązową medalistką europejskiego czempionatu w biegu na 1500 metrów.

Polacy w lekkoatletyce zdobyli już 8 medali, w tym 2 złote. W sumie w multisportowych ME mają już 20 krążków, w tym 3 złote!

Polka uzyskała czas 4:03.59. W Bawarii straciła ponad sekundę do drugiej Irlandki Ciary Mageean – 4:02,56. Złoto zdobyła Brytyjka Laura Muir z czasem 4:01.08.

Po zajęciu piątego miejsca w finale mistrzostw świata Sofia Ennaoui przyjechała do Monachium, by wygrać.

Na ostatnim okrążeniu Ennaoui poczuła już zmęczenie. To jest jej drugi krążek z imprezy tej rangi w karierze. Cztery lata Ennaoui wywalczyła srebro w Berlinie.

Lekkoatletyczne ME Monachium 2022:

Aleksandra Lisowska – złoto (maraton)

Kobieca reprezentacja – brąz (maraton)

Natalia Kaczmarek – srebro (bieg na 400 m)

Anna Kiełbasińska – brąz (bieg na 400 m)

Ewa Różańska – srebro (rzut młotem)

Wojciech Nowicki – złoto (rzut młotem)

Adrianna Sułek – srebro (siedmiobój)

Sofia Ennaoui – brąz (bieg na 1500 m)

W finale rzutu dyskiem ostatnią lokatę zajął Oskar Stachnik.

Patryk Dobek nie wystartuje w finale biegu na 800 metrów. W półfinale był czwarty.

ME 2022. Lista medali Polaków

LEKKOATLETYKA
Złoto – Aleksandra Lisowska (maraton), Wojciech Nowicki (rzut młotem)
Srebro – Natalia Kaczmarek (400 m), Ewa Różańska (rzut młotem), Adrianna Sułek (siedmiobój)
Brąz – Aleksandra Lisowska, Angelika Mach, Monika Jackiewicz (maraton, klasyfikacja drużynowa), Anna Kiełbasińska (400 m), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m)