SPORTY WALKI

ME U23 w zapasach. Salimov i Gardzioła z brązowymi medalami

Mistrzostwa Europy młodzieżowców

Mairbek Salimov w kategorii do 63 kilogramów zdobył brązowy medal mistrzostw Europy do lat 23, które odbyły się w Bukareszcie.

Był to pierwszy medal Polaków na tej imprezie.

Drugiego dnia mistrzostw Polacy mieli szansę dwukrotnie walczyć o medal. Dzień zaczął się od repasażu Szymona Szymonowicza w kategorii do 87 kilogramów. Multimedalista młodzieżowych imprez pokonał w nim przed czasem Ukraińca Mykytę Aliekseieva i awansował do sesji wieczornej, gdzie miał się zaprezentować razem z Salimovem.

Mairbek Salimov walczył w swojej z Turkiem Ismailem Culfą. I to walczył znakomicie – zdominował swojego rywala i potrzebował zaledwie 3,5 minuty, żeby zakończyć pojedynek przed czasem i zdobyć brązowy medal. To jego pierwszy medal na międzynarodowej imprezie i to dopiero w swoim pierwszym roku w kategorii młodzieżowca.

Niestety kolejnego medalu nie udało się zdobyć Szymonowiczowi. Po bardzo wyrównanej walce, w której obaj zapaśnicy zdobywali wyłącznie pojedyncze punkty, Polak uległ innemu Turkowi Muhutdinowi Saricicekowi 1:2.

ME U23: Gardzioła medalistą mistrzostw Europy

Po brązowym medalu Mairbeka Salimova, ostatniego dnia zmagań w stylu klasycznym mieliśmy jeszcze dwóch zawodników w repasażach – Adama Gardziołę (-82kg) i Jakuba Antoszewskiego (-97kg).

Antoszewski uległ w nich przed czasem Ormianinowi Haykowi Khloyanowi. Znacznie lepiej poszło Adamowi, który także przed czasem pokonał Azera Ismayliego Rzayeva i awansował do walki o brązowy medal.

Tam zmierzył się z Grekiem Iliasem Pagkalidisem. Walka była niezwykle wyrównana, a po pierwszej rundzie Polak przegrywał 0:2. Na drugą odsłonę wyszedł jednak bardzo mocno skupiony i już po 8 sekundach zdobył 2 punkty. Następnie świetnie się bronił i utrzymał do końca zwycięski remis. Dzięki temu zdobył swój pierwszy medal na tego typu międzynarodowej imprezie.

Wiktoria Chołuj mistrzynią Europy

Przypominamy, że Wiktoria Chołuj została mistrzynią Europy do lat 23! Walcząca w kategorii do 72 kilogramów Polka była faworytką całego turnieju i wywiązała się z tej roli idealnie.

Wiktoria nieprzypadkowo jest tutaj kandydatką numer jeden do złotego medalu w swojej kategorii. Mistrzostwo Europy do lat 23 zdobywała bowiem także w latach 2020 i 2021, a w międzyczasie stała się przecież jeszcze lepszą zawodniczką.