KOLARSTWO

ME 2021 w kolarstwie torowym. Daria Pikulik, Patryk Rajkowski i Polacy w sprincie drużynowym z brązami

2021 UEC European Track Championships

Patryk Rajkowski zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym na dystansie 1000 metrów ze startu zatrzymanego.

Zmagania te odbywają się w szwajcarskim Grenchen.

Polak (6 października) przegrał z Holendrami. Jeffrey Hoogland był pierwszy, a drugi Sam Ligtlee.

5 października polscy kolarze torowi sięgnęli po brąz mistrzostw Europy w sprincie drużynowym.

Biało-czerwoni w składzie (pojechało trzech pierwszych): Mateusz Rudyk, Patryk Rajkowski, Maciej Bielecki i Daniel Rochna pokonali reprezentantów Wielkiej Brytanii.
W finale Holendrzy wygrali z Francuzami.

Daria Pikulik (fot. Polski Związek Kolarski)

Wcześniej Daria Pikulik w nieolimpijskiej konkurencji scratch stanęła na najniższym stopniu podium. Wygrała Brytyjka Katie Archibald, a srebro wywalczyła Francuzka Valentine Fortin.

Mistrzostwa Europy zaplanowano do soboty. Zaś 20-24 października mistrzostwa świata odbędą się we francuskim Roubaix.