WARSZAWA

Matura 2024. Pożar w szkole w Grodzisku Mazowieckim. Ewakuowano 60 osób

Mazowsze

Kolejny pożar w województwie mazowieckim.

Tym razem „zapalił się” dach Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Żwirki i Wigury w Grodzisku Mazowieckim.

13 maja w trakcie egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym po godz. 12 pojawił się ogień. Ewakuowano 60 osób.

Grodzisk Maz. – pożar dachu i ostatniej kondygnacji budynku Liceum (fot. KW PSP)

10 zastępów straży pożarnej z ok. 50 strażakami walczyło z tym pożarem. Ogień objął powierzchnię około 20 metrów kwadratowych.

– W związku z pożarem szkoły w Grodzisku Mazowieckim uprzejmie informujemy, że zdający maturę z tej szkoły będą mogli przystąpić do egzaminów pisemnych i ustnych w innej lokalizacji, wskazanej przez starostwo – Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie.

Pożar w szkole w Grodzisku Mazowieckim. Informacje o egzaminach

W związku z pożarem w szkole ponadpodstawowej w Grodzisku Mazowieckim, w której trwały egzaminy maturalne, niezwłoczne działania podjęły Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zdarzeniu Mazowiecka Kurator Oświaty wydelegowała wizytatorów na miejsce, tj. do szkoły w Grodzisku Mazowieckim. Celem działań Kuratorium jest udzielenie wsparcia dyrektorowi szkoły, organowi prowadzącemu oraz uczniom i nauczycielom. Mazowiecka Kurator Oświaty jest w stałym kontakcie z władzami powiatu, m.in. w zakresie jak najszybszego ustalenia sposobu kontynuacji nauki przez uczniów do zakończenia trwającego roku szkolnego.

Grodzisk Maz. – pożar dachu i ostatniej kondygnacji budynku Liceum (fot. KW PSP)

Zdający, którzy musieli przerwać część ustną egzaminu maturalnego lub którzy dziś do niego już nie przystąpili, będą mogli przystąpić do niego jeszcze w maju. Od jutra (14.05) egzaminy pisemne oraz ustne będą przeprowadzane dla absolwentów tej szkoły w innej lokalizacji, wskazanej przez starostwo. Dyrekcja szkoły przekaże zdającym informacje o miejscu przeprowadzania egzaminu. Część pisemna egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym zaplanowana na dziś została przeprowadzona w szkole jeszcze przed wybuchem pożaru. W pożarze budynku nikt nie ucierpiał.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button