WARSZAWA

Matka próbowała odebrać dzieci ze szkoły. Miała ponad 3 promile

Mazowieckie

Wyszkowscy policjanci zostali wezwani do jednej z miejscowych szkół podstawowych.

Powodem interwencji była pijana matka, która chciała odebrać dzieci uczęszczające do I i III klasy. Jakby tego było mało, mieszkanka powiatu wyszkowskiego (woj. mazowieckie) w tym czasie opiekowała się jeszcze dwuletnią córką. Matkę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik – ponad 3 promile. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

W poniedziałek (11.09) około 14 oficer dyżurny wyszkowskiej komendy policji otrzymał wezwanie do miejscowej podstawówki. Okazało się, że uczniów klasy I i III przyszła odebrać pijana matka, pod której opieką była jeszcze dwuletnia córka.

Pijana kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma ona w organizmie ponad 3 promile. Kobieta w tym stanie nie mogła opiekować się dziećmi. Na miejscu pojawili się również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz załoga karetki pogotowia, która sprawdziła stan zdrowia dzieci.

Wyszkowscy policjanci o sytuacji natychmiast poinformowali Sąd Rodzinny. Decyzją służb, do czasu wyjaśnienia sprawy, dzieci pozostaną w pieczy rodziny zastępczej.

Teraz policjanci gromadzą materiał dowodowy w sprawie oraz badają sytuację rodziny. Całość dokumentacji zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję co do dalszego losu rodziny. Taka niefrasobliwość może zakończyć się dla rodzica nawet ograniczeniem lub odebraniem władzy rodzicielskiej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Jak najszybciej należy tej kobiecie odebrać prawa rodzicielskie, nawet niech wyrok zapadnie w 24 godziny w trybie błyskawicznym, dla dobra dzieci. Odebrać prawa rodzicielskie a później wsadzić ją do więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button