RZESZÓW

Makabra. Odciął głowę matce. 43-latek aresztowany

Podkarpacie

43-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa swojej matki.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 kwietnia przed południem w Lutoryżu (woj. podkarpackie). Podczas awantury 80-letnia kobieta została wielokrotnie ugodzona ostrym narzędziem. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni wczoraj około godziny 9.20. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że najprawdopodobniej podczas awantury, syn ugodził ostrym narzędziem matkę. W wyniku licznych obrażeń w postaci ran kłutych kobieta zmarła. Jej głowa leżała odcięta obok tułowia. Na miejscu policjanci zatrzymali podejrzewanego o zabójstwo syna kobiety. 43-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie z udziałem lekarza biegłego, przez kilka godzin, pracowała policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza Przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne oraz prawdopodobne narzędzia zbrodni w postaci noży kuchennych i siekiery. Prokurator przy udziale technika kryminalistyki oraz lekarza biegłego z zakresu medycyny sądowej, wykonał oględziny ciała zmarłej, ujawniając liczne rany kłute w okolicach klatki piersiowej. Głowa kobiety została odcięta i leżała obok ciała. Decyzją prokuratora ciało zmarłej zabezpieczono do badań.

Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Policjanci przekazali do prokuratury zebrany materiał dowodowy. W czwartek doprowadzili tam 43-latka. W tym samym dni, prokurator przeprowadził sekcję zwłok zmarłej. Przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz gróźb karalnych i uszkodzenia ciała sąsiada. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy.
(KMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button