ŚWIAT

Lwów. Przekazano siedem pojazdów dla ukraińskiej Policji

Polska - Ukraina

2 marca minister Mariusz Kamiński rozmawiał we Lwowie z ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Ihorem Kłymenką.

Było to pierwsze spotkanie obu ministrów. Podczas wizyty szef MSWiA przekazał siedem radiowozów dla lwowskiej Policji. W spotkaniu uczestniczyli również wiceminister Bartosz Grodecki, gen. insp. Jarosław Szymczyk – komendant główny Policji oraz gen. dyw. SG Tomasz Praga – komendant główny Straży Granicznej.

Mariusz Kamiński podkreślił, że pomoc uchodźcom z Ukrainy była naszym obowiązkiem.

– Naszych sąsiadów z Ukrainy dotknęło nieszczęście. Pomagaliśmy i nadal pomagamy w poczuci głębokiej solidarności z Wami – powiedział.

Szef MSWiA mówił też o pierwszym dniu rosyjskiego ataku na Ukrainę.

– Na granicy na pomoc czekały kobiety z małymi dziećmi. Pomogliśmy, bo ich mężowie i ojcowie walczą na froncie nie tylko o wolną Ukrainę, ale również o Polskę, Europę i świat – wyjaśnił.

Minister Mariusz Kamiński zapowiedział również, że Polska będzie nadal wspierać Ukrainę.

– Ostatni dzień wojny będzie zwycięstwem nad brutalną rosyjską agresją. Podziwiamy waszą walkę, a naszym obowiązkiem jest konkretne wsparcie dla ukraińskich żołnierzy i służb MSW. Zawsze możecie na nas liczyć – zadeklarował szef MSWiA.

Natomiast minister Ihor Kłymenko podziękował Polsce za wsparcie udzielone już od pierwszych dni wojny z Rosją.

– Pomoc od przyjaciół jest dla Ukrainy bardzo ważna. To przez Polskę płynie do nas pomoc humanitarna. Dziękuję za każde wsparcie – powiedział.

Wsparcie dla Ukrainy

Podczas rozmów strony polska i ukraińska potwierdziły kontynuowanie prowadzonych wspólnie przedsięwzięć. Polska zadeklarowała dalsze wsparcie sprzętowe i szkoleniowe służb podległych MSW Ukrainy. Kontynuowana będzie też pomoc udzielana ukraińskim uchodźcom przebywającym w Polsce.

W czasie wizyty we Lwowie minister Mariusz Kamiński złożył też wieńce na Cmentarzu Orląt Lwowskich, a także mogiłach Strzelców Siczowych oraz na grobie ukraińskiego żołnierza poległego rok temu w walce z rosyjskim najeźdźcą.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button