POLSKA

Łukasz Kohut i Marek Belka: Domagamy się listy zakładów przemysłowych posiadających pozwolenia na zrzut ścieków do Odry

Katastrofa ekologiczna

W związku z opieszałością władzy i podległych jej służb mamy dziś do czynienia z katastrofą ekologiczną na ogromną skalę.

Dramatem, który zniszczył życie w drugiej największej rzece w Polsce, a jego skutków – zdrowotnych i ekonomicznych – dla mieszkańców okolicznych województw nie jesteśmy nawet w stanie oszacować.

Odra – kto zatruł?

Dlatego też eurodeputowani S&D Łukasz Kohut oraz Marek Belka wnioskują do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, wiceprezesa Wód Polskich ds. Zarządzania Środowiskiem Wodnym Pawła Rusieckiego oraz zastępcy prezesa Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Magdaleny Gosk o udostępnienie listy zakładów przemysłowych posiadających pozwolenia na zrzut ścieków do Odry i jej dopływów oraz spółek Skarbu Państwa posiadających pozwolenie na zrzut odpadów do rzeki.

Eurodeputowani pytają instytucje państwowe o konkrety – o zrzut solanki pogórniczej, dodatkowe zrzuty wody.

Politycy oczekują udostępnienia wszystkich badań przeprowadzanych obecnie naukowcom i stronie społecznej. A także o przedstawienie wyników weryfikacji formalno-prawnej czynnych i nieczynnych urządzeń wodnych służących do odprowadzania do rzeki ścieków lub wód opadowych na skażonym odcinku Odry.

Łukasz Kohut i Marek Belka piszą do ministra infrastruktury (fot. Lewica)
Łukasz Kohut i Marek Belka piszą do ministra infrastruktury (fot. Lewica)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button