CIEKAWOSTKILOTNICZE NEWSY

Lufthansa rozpocznie próbną serię szybkich testów na obecność antygenu Covid-19

Lufthansa

12 listopada Lufthansa ruszy z próbami szybkich testów na antygen Covid-19, które będą przeprowadzone na wybranych rejsach między Monachium a Hamburgiem.

Lufthansa odpowiada za całą procedurę przeprowadzenia szybkiego testu, bez dodatkowych opłat po stronie pasażera. Rezultaty testu podróżni poznają po 30-60 minutach od jego wykonania. Tylko w przypadku negatywnego wyniku karty pokładowe pasażerów tych rejsów zostaną aktywowane, zapewniając dostęp do lotniskowych bramek.

Rezerwacje podróżnych, którzy wolą nie przechodzić testu, zostaną bezpłatnie przeniesione na jedno z połączeń alternatywnych.

  • Darmowe testy będą przeprowadzane od 12 listopada na wybranych połączeniach między Monachium a Hamburgiem,
  • Christina Foerster: „Chcemy zebrać więcej informacji o szybkim testowaniu grup pasażerów nie wykazujących objawów”.

Pierwsze połączenie, podczas którego na pokładzie znajdą się wyłącznie pasażerowie o negatywnym wyniku tego testu, to rejs nr LHG2058 z Monachium do Hamburga, startujący o godzinie 9:10. Drugim będzie rejs nr LH2059 z Hamburga do Monachium.

Lufthansa (fot. Lufthansa)

Alternatywnie, podróżni mogą w momencie wylotu przedstawić negatywny wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin. Lufthansa odpowiada za całą procedurę przeprowadzenia szybkiego testu, bez dodatkowych opłat po stronie pasażera. Jedynymi wymaganiami są: wcześniejsza rejestracja oraz stawienie się na lotnisku z odpowiednim wyprzedzeniem.

„Celem naszych obecnych działań jest zdobycie dodatkowych informacji, które pomogą lepiej wykorzystywać szybkie testy w przyszłości. Ich pomyślne wdrożenie na wszystkich rejsach może być kluczowe w ożywieniu międzynarodowego ruchu lotniczego” – powiedziała Christina Foerster, Członkini Rady Nadzorczej Lufthansa Group, Customer, IT & Corporate Responsibility.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button