GORZÓW WIELKOPOLSKIWARSZAWA

Lubuskie prosi Niemcy o pomoc. Potrzeba tlenu i leków

Marszałek Mazowsza także poprosił Niemcy o pomoc przy pandemii

W walce z COVID-19 ważna jest solidarność.

Marszałek Elżbieta Anna Polak poprosiła o wsparcie premierów Brandenburgii i Saksonii. – Potrzebujemy pilnie przede wszystkim leku – remdesivir, butli z tlenem i testów kasetkowych – podkreśla.

Lubuskie chce przyjąć pomoc od Niemców.

– Jesteśmy teraz w momencie, który w historii świata zdarza się raz na sto lat – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. – Jesteśmy zainteresowani pomocą jaką zaoferowali Polakom nasi zachodni sąsiedzi . Pierwsza fala pandemii nie była tak dotkliwa a taką pomoc otrzymaliśmy od naszych partnerów zza Odry oraz z naszego regionu partnerskiego Hajnan w Chinach – dodaje.

Marszałek podkreśla, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu Lubuskie chętnie skorzysta z każdej oferty pomocy partnerów i przyjaciół, zwłaszcza że sytuacja jest trudna do opanowania nie tylko u nas w kraju.

Marszałek Mazowsza Adam Struzik

Marszałek Mazowsza Adam Struzik także poprosił Niemcy o pomoc przy pandemii. Chodzi o dwa kraje związkowe, tj. Saksonię-Anhalt oraz Brandenburgię.

Politycy niemieccy oferują pomoc w walce z COVID-19 swoim partnerom w Unii Europejskiej. Już z niej skorzystali m.in. Francja, Hiszpania, Holandia, Włochy, Czechy. A PiS nie wiadomo dlaczego wciąż czeka…
(UMWL)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button