LUBLIN

Lublin. Pijacka kłótnia. Ugodził nożem 42-latka

Nożownik

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 54-latek.

Mężczyzna podczas pijackiej awantury ugodził nożem znajomego. Obywatel Ukrainy z obrażeniami trafił do szpitala. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę lubelscy policjanci zostali powiadomieni o ugodzeniu nożem przy ulicy Wyżynnej w Lublinie. Na klatce schodowej mundurowi spotkali ranionego 42-latka. Z kolei w mieszkaniu, w którym wcześniej przebywał, funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło do awantury. W trakcie zajścia 54-latek miał chwycić za nóż i ugodzić nim w brzuch poszkodowanego.

Policjanci natychmiast zatrzymali napastnika, który trafił do policyjnej celi. Zarówno on, jak i poszkodowany, byli pod silnym działaniem alkoholu. W sprawie przesłuchano świadków oraz zebrano dowody. Następnie 54-latek został doprowadzony przez policjantów do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Tam mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa.

Obywatel Ukrainy decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button