LUBLIN

Lublin. Akcja „Daj drugie życie bratkom”

Kwiaty

Za chwilę Lublin udekoruje nowa kwietna odsłona – bratki na rabatach zastąpią kompozycje z begonii, aksamitek i żeniszków.

Z kolei bratki z miejskich kwietników trafią do chętnych mieszkańców w ramach akcji „Daj drugie życie bratkom”. Rozdawanie sadzonek zaplanowano w czwartek (25 maja) w Ogrodzie Saskim.

– Tradycyjnie pod koniec maja bratki wymieniamy na aranżacje z dekoracyjnych roślin jednorocznych, które pozostaną z nami aż do późnej jesieni. W związku z tym, że bratki są w całkiem dobrej kondycji, chcemy dać im drugie życie, tak by przez jakiś czas mogły jeszcze zdobić ogródki, działki i balkony mieszkańców – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Akcja „Daj drugie życie bratkom” odbędzie się w czwartek (25 maja) w godz. od 10.00 do 13.00 na terenie Ogrodu Saskiego, w pobliżu woliery dla pawi. Do rozdania przewidziane jest około 2 tys. bratków, które pochodzą z wiosennej obsady m.in. Placu Litewskiego i Ogrodu Saskiego. Wstępnie założono, że każda chętna osoba będzie mogła otrzymać po 5 bratków, ale ich ostateczna liczba będzie uzależniona od zainteresowania.

W miejsce bratków na rabaty i do konstrukcji wieżowych trafią m.in. zestawienia białych i czerwonych begonii. Wymiana obsady ruszy w pierwszych dniach czerwca.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button