POLSKA

Lotnisko Chopina. Ponad 11 kg heroiny w bagażu podróżnego o wartości 4,5 mln zł

Lotnisko Chopina w Warszawie

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli na Lotnisku Chopina ponad 11 kg heroiny wartej około 4,5 mln zł.

Narkotyki były ukryte w walizkach podróżnego.

Do kontroli granicznej zgłosił się 51-letni obywatel Wielkiej Brytanii narodowości burundzkiej. Mężczyznę podejrzewano o przemyt znacznych ilości narkotyków. Informacja potwierdziła się podczas szczegółowej kontroli bagaży podróżnego, które oznaczyły psy Służby Celno-Skarbowej. Po przeszukaniu walizek funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału SG i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili osiem pakietów heroiny. Były podklejone do ścian walizek. Mężczyzna próbował zniwelować zapach przemycanego narkotyku używając egzotycznej mieszanki przypraw. Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Głównej SG potwierdziły, że przemycana heroina była wysokiej jakości narkotykiem. Oszacowano, że z tej ilości narkotyku można by było uzyskać co najmniej 25 tys. działek dealerskich. Narkotyki najprawdopodobniej miały trafić na rynek jednego z krajów Unii Europejskiej. Mężczyznę zatrzymano. Usłyszał zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków.

Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota.
(SG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button