FILM I SERIALE

Łódzka premiera filmu „Nawet myszy idą do nieba”

Animacja lalkowa

23 kwietnia w kinie Charlie, odbyła się łódzka premiera filmu “Nawet myszy idą do nieba” polskiej koprodukcji realizowanej przez Animoon w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenicka.

Seansowi towarzyszyło spotkanie z twórcami, w tym wykonawcami lalek i animatorami pochodzącymi z Łodzi.

Łódź. Premiera filmu “Nawet myszy idą do nieba” (fot. Marta Woźniak/EC1 Łódź – Miasto Kultury)

„Nawet myszy idą do Nieba” to historia małej myszki, która pragnie udowodnić́ swoją odwagę i stawia czoła lisowi. Wskutek niespodziewanego obrotu spraw oboje trafiają do nieba dla zwierząt. Dopiero tam rozpoczną się ich prawdziwe przygody. Film jest niezwykłą opowieścią o nadziei, miłości i odwadze. To historia przyjaźni, która tylko z pozoru wydaje się być niemożliwą. Scenariusz filmu powstał na motywach powieści czeskiej pisarki – Ivy Procházkovej, do której ilustracje stworzyła Denisa Grimmova.

Łódź. Premiera filmu “Nawet myszy idą do nieba” (fot. Marta Woźniak/EC1 Łódź – Miasto Kultury)

W realizacji filmu wzięli udział polscy artyści wśród nich kompozytor Krzysztof A. Janczak oraz łódzcy twórcy lalek oraz animatorzy, których reprezentuje firma Momakin. Ich prace są kontynuacją legendy łódzkiej tradycji animacji poklatkowej oraz wielu innych osiągnięć, wśród których jest m.in. oscarowa produkcja “Piotruś i wilk”.

Film „Nawet Myszy idą do Nieba” od czasu premiery w czerwcu 2021 na Festiwalu w Annecy, został sprzedany do kilkunastu krajów oraz zdobył liczne nagrody w tym Czeskiego Lwa dla Najlepszego Filmu Animowanego. Wśród wyróżnień “Nawet myszy idą do nieba” jest też nominacja m.in. do Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara.

Łódź. Premiera filmu “Nawet myszy idą do nieba” (fot. Marta Woźniak/EC1 Łódź – Miasto Kultury)

„Nawet myszy idą do nieba” to koprodukcja czesko-francusko-polsko-słowacka, łącząca najlepsze tradycje polskiej i czeskiej animacji lalkowej. Film do regularnej dystrybucji kinowej wejdzie 29 kwietnia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button