REPREZENTACJASIATKÓWKA

Łódź. Polskie siatkarki z awansem na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce

Turniej eliminacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu to niesamowita historia napisana przez reprezentację Polski kobiet.

Polki wróciły na olimpijskie areny po 16 latach przerwy.

Nasza kadra miała słabsze momenty, wielu już ją skreśliło, jednak biało-czerwone pokazały, co to znaczy hart ducha i w najważniejszym momencie pokazały prawdziwą siłę.

Turniej zaczął się dla nas bardzo dobrze. Trzy pierwsze mecze to zwycięstwa ze Słowenią, Koreą Południową i Kolumbią. Wszyscy liczyli, że tak samo będzie w starciu z Tajlandią. Niespodziewanie jednak Polska ten mecz przegrała, znacznie komplikując sobie drogę do Paryża.

Wygrane z czołówką

Oznaczało to, że biało-czerwone muszą wygrać pozostałe trzy mecze z reprezentacjami ze ścisłego światowego topu: Niemcami, USA i Włochami. Podejście pod ten sportowy Everest zaczęliśmy od starcia z zachodnimi sąsiadkami. Pierwszy set padł łupem rywalek, ale nie bez walki. Następnie to podopieczne Stefano Lavariniego dwukrotnie wygrywały, jednak finalnie mecz musiał rozstrzygnąć tie-break. Więcej zimnej krwi zachowały Polki i wygrały 3:2.

Następnego dnia czekał nas mecz z rozpędzonymi Amerykankami, które pokonały Włoszki, jednak USA było stać tylko na wygranie jednego seta. To był prawdziwy koncert naszej kadry.

Wszystko miało rozstrzygnąć w spotkaniu z Italią. Znów zaczęło się od straty seta, ale to było jakby podpuszczenie rywalek, danie cienia nadziei. Później każda kolejna partia padała łupem biało-czerwonych. Polki pokazały, że drzemie w nich ogromna siła.