SKOKI NARCIARSKIE

Letnie skoki narciarskie w Szczyrku. Anna Twardosz i Dawid Kubacki mistrzami Polski

Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w konkursie indywidualnym

W sobotni wieczór na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku skoczkinie i skoczkowie narciarscy walczyli o medale Mistrzostw Polski Seniorów i Kobiet w konkursie indywidualnym.

Tytuły mistrzowskie zdobyli Anna Twardosz z klubu KS AZS AWF Katowice oraz Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane.

MP w skokach narciarskich. Konderlia, Twardosz i Słowik (fot. Tadeusz Mieczyński)

15 zawodniczek oraz 74 zawodników stanęło na starcie pierwszego dnia Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów i Kobiet, które odbyły się w Szczyrku. W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny był Dawid Kubacki, który po skokach na odległość 102,5 oraz 106,5 metra o prawie 10 punktów pokonał Piotra Żyłę.

Dawid Kubacki (fot. Tadeusz Mieczyński)

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego był liderem na półmetku zmagań (103 m), ale w rundzie finałowej uzyskał tylko 100,5 metra i zdobył srebro krajowego czempionatu.

Piotr Żyła (fot. Tadeusz Mieczyński)

Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch z klubu KS Zakopane, który skoczył 101 oraz 100,5 metra.

Kamil Stoch (fot. Tadeusz Mieczyński)

W Mistrzostwach Polski Kobiet złoty medal zdobyła Anna Twardosz (91 i 89,5 m), która o 0,2 punktu była lepsza od Nicole Konderli z KS AZS AWF Katowice (90 i 90,5 m), która została wicemistrzynią Polski. Brązowy medal wywalczyła Natalia Słowik z zakopiańskiego AZS-u (88 i 87,5 m).

W rywalizacji międzynarodowej wśród kobiet najlepsza okazała się Tamara Mesikova ze Słowacji, która dwukrotnie wylądowała na 93 metrze. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Kira Kapustikova (92 i 93 m), a trzecia była Anna Twardosz.

W niedzielę na obiekcie HS-104 rozegrany zostanie konkurs drużynowy na starcie którego zobaczymy 17 reprezentacji. Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 11:00.