CIEKAWOSTKI

Lemur król Julian ma urodziny. Łódzkie ZOO w czasach koronawirusa. Zaglądamy do zamkniętego ogrodu [WIDEO]

Król Julian ma 12 lat

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przesłała tort owocowy dla lemura Juliana, który obchodzi swoje 12 urodziny.

Król Julian ma 12 lat (fot. Łódź ZOO)

Pani prezydent nie mogła osobiście wręczyć tortu dostojnemu jubilatowi z powodu obowiązującej w ZOO kwarantanny.

W Jej imieniu smakołyki przekazała Natalia Albińska z Działu Weterynaryjnego łódzkiego ZOO.

ZOO w czasach zarazy: zaglądamy do zamkniętego ogrodu

Łódzkie zoo jest niedostępne dla zwiedzających od 11 marca do odwołania. Przyczyną zamknięcia jest panująca pandemia i możliwość zarażeniem koronawirusem.


– Nie oznacza to jednak, że na terenie ogrodu nic się nie dzieje. – Praca w zoo to misja i opiekunowie zwierząt zdają sobie z tego sprawę. Ich zespól został podzielony na 3 grupy, które pracują w systemie 7 dniowym. Każdego dnia opiekunowie czyszczą woliery i karmią zwierzęta zgodnie ze stałym planem. Mimo, że mają więcej pracy w związku z ograniczeniem liczby personelu, nie skarżą się, bo wiedzą, że zwierzęta ich potrzebują – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes łódzkiego zoo.

Dzięki pracy opiekunów zwierzęta są w doskonałej formie i widać, że są trochę zdziwione brakiem zwiedzających. Aby choć częściowo Miejski Ogród Zoologiczny pozostał otwarty, na stronie ZOO Łódź w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/zoolodz/ można podejrzeć, jak wygląda codzienność zwierząt „od kuchni”.

– Praca zdalna u nas odpada, dlatego też postaramy się pokazać te, nie zawsze widoczne, ale bardzo ważne elementy pracy ze zwierzętami. Na początek: trening. Trening jest sposobem na komunikację ze zwierzętami, aby nasza współpraca nie wywoływała stresu i była jak najprzyjemniejsza dla obu stron. Rodzina tamaryn cesarskich jest zawsze chętna do działania i na początku prób ważenia na wadze bywało tłoczno. Dlatego też każdy osobnik dostał swój własny unikatowy znacznik i po nauczeniu się kto ma co, możemy zapraszać je na wagę pojedynczo i po imieniu. Jest to duże ułatwienie, a przy okazji dowód na to jak bystra jest to rodzina – opowiada Jóźwik.

Apel łódzkiego ZOO

„Jednocześnie pragniemy podkreślić, że zwierzęta nie są nosicielami koronawirus i nie można się nim od nich zarazić, dlatego sprzeciwiamy się pozbywania pupili z domów lub co gorsza poddawaniu ich eutanazji.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button