Lekkoatletyka: Igrzyska Wojskowe. Srebrny Bukowiecki. Brązowe Święty-Ersetic i Kopron

7th CISM Military World Games

W chińskim Wuhan trwa siódma edycja Światowych Igrzysk Wojskowych.

Reprezentacja Wojska Polskiego już zdobywa medale.

Srebrnym medalem może pochwalić się kulomiot Konrad Bukowiecki, który rzucił na odległość 21.84.
Brazylijczyk Darlan Romani osiągnął 22.36, zdobywając pierwsze miejsce.

Brązowe medale zdobyły Justyna Święty-Ersetic oraz Malwina Kopron.

Święty-Ersetic z czasem 52.19 uplasowała się na trzecim miejscu. Pierwsza na metę na 400 m wbiegła mistrzyni świata Salwa Eid Naser (50.15). Czwarta była Hołub-Kowalik (52.42).

Na 67.12 rzuciła Malwina Kopron i zajęła trzecie miejsce. Wygrała reprezentantka gospodarzy Wang Zheng (69.34).

Chorążym biało-czerwonych jest plutonowy Piotr Małachowski (w polskiej armii służy już od 15 lat). Reprezentacja Polski liczy ok. 200 zawodników.

Cztery lata w południowokoreańskim Mungyeong polscy żołnierze-lekkoatleci zgarnęli 10 medali, w tym cztery złote.