KONCERTYMUZYKARELACJE

„Lato z Radiem” żegna muzycznie lato 2019. The Dumplings, Brodka, Nosowska i inni [FOTORELACJA]

Lato z Radiem 2019

Wielki, dwudniowy koncert w niecodziennym jak na imprezy masowe miejscu.

Park Jordana przy krakowskich Błoniach na dwa dni zamienił się w festiwalowy teren, gdzie tłumy krakowian mogą posłuchać czołówki polskiej sceny muzycznej, a dzieci skorzystać z atrakcji specjalnie dla nich przygotowanych.

Pierwszy dzień zainaugurowała Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Michała Klauzy z towarzyszeniem Chóru Polskiego Radia w Krakowie wykonała największe przeboje muzyki filmowej.

Później na scenie pojawił się Smolik z Kevem Foxem rozpoczynając swój występ od specjalnie zaaranżowanej na nowo „Polki Dziadek”, która od lat jest znakiem firmowym Lata z Radiem.

Później jedna z ostatnich okazji na obejrzenie na żywo kończącego w tym roku działalność The Dumplings. Niesamowity jak zawsze Król kazał wszystkim opuścić ręce i zrobić „wieeeelką ciszę”. To podczas ostatnich dni kolejny występ tego artysty w Krakowie, lecz na razie ani jego muzyka ani jego sceniczne emploi nie potrafi się znudzić. Jeden z mocniejszych punktów tego wieczoru.

Kolejna niespodzianka to żywiołowy występ duetu Mazolewski – Porter. Weterani sceny pokazali jak należy robić koncerty. Bardzo energetyczny występ.

Swoje pięć minut na scenie miał również Jacek Majchrowski starając się wytłumaczyć ideę zorganizowania tak wielkiej imprezy w tym niecodziennym miejscu. Niestety nie dotarło to do nas, bo staraliśmy się doliczyć wspomnianych na początku 50 parków krakowskich i jakoś te rachunki nam się nie zgadzały. Może trzeba doliczyć również parki kieszonkowe….. Głos zabrał również Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, ale my wciąż liczyliśmy te parki….. Ile jest tych parków kieszonkowych…..

Następnie przyszła pora na jubileusz artystyczny Barbary Wrońskiej znanej m.in. z zespołu Pustki. Na scenie pojawili się goście, wykonując z jubilatką kolejne przeboje. Monika Brodka, Ralph Kaminski, Piotr Zioła, Kasia Nosowska uatrakcyjnili swoją obecnością ten punkt programu.

Projekt Przybysz – Przybysz niestety był najsłabszym punktem wieczoru. Okazało się, że projekt polega na solowych występach sióstr z dwoma wspólnymi utworami z początków kariery. Szkoda, bo znając ich potencjał spodziewaliśmy się petardy.

Nosowska jak zwykle nie zawiodła prezentując materiał z Basty, a wieczór a właściwie noc zakończył klan Waglewskich. Najpierw Tworzywo, a później Voo Voo.

Dziś kolejne muzyczne emocje. Chopin University Big Band, Lipnicka, Koteluk, Skubas, Pietrucha i Zawiałow. Zapraszamy do krakowskiego Parku Jordana, jednego z „pięćdziesięciu” parków krakowskich… 🙂
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button