INNEPIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Lady Grembach Łódź klubowymi mistrzyniami świata w beach soccerze

Beach soccer - piłka nożna plażowa

Zawodniczki Lady Grebmach Łódź sięgnęły po klubowe mistrzostwo świata w beach soccerze.

W zawodach rozgrywanych we włoskim Cagliari łodzianki okazały się bezkonkurencyjne, a w meczu, który zdecydował o zdobyciu trofeum, pokonały FC 10 Zgierz.

W turnieju brało udział pięć najlepszych ekip z całego świata, w tym dwie z Polski. Już od początku to łodzianki prezentowały się lepiej. W pierwszym meczu wygrały aż 9:2 z FBA Beach Soccer. Drugi mecz padł łupem przeciwniczek. Zawodniczki Grembacha uległy japońskiemu Lazo Apego. Jednak zwycięstwo 2:0 z Brazylijkami z Barra de Santiago sprawiło, że zespół z naszego miasta wciąż liczył się w walce o końcowy triumf.

Beach Soccer. Lady Grembach Łódź (fot. pras.)

Rywalem drużyna… ze Zgierza

Warunkiem koniecznym do sięgnięcia po laur zwycięstwa było pokonanie zespołu ze Zgierza. W derbowym starciu łodzianki zaczęły lepiej i dość szybko uzyskały prowadzenie 3:0. Jednak rywalki były nieustępliwe i doprowadziły do wyniku 3:2. Na odwrócenie losów meczu zabrakło czasu i to Lady Grembach Łódź przywiozły do Polski puchar dla najlepszej klubowej drużyny na świecie.

Beach Soccer. Lady Grembach Łódź (fot. pras.)

Łódzka policjantka mistrzynią świata w Beach Soccerze

W dniach 13-18 września 2022 roku we włoskiej Cagliari (Sardynia) odbyły się Klubowe Mistrzostwa Świata w Beach Soccerze „Women’s World Winners Cup”. W zawodach uczestniczyła policjantka z III Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, która wraz ze swoim zespołem zdobyła Mistrzostwo Świata.

Aspirant Katarzyna Borowiec pełniąca codzienną służbę w Zespole Wykroczeń i Organizacji Służby na III Komisariacie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, dzieli swoją codzienną aktywność zawodową z pasją jaką jest piłka nożna. Policjantka jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i pomimo młodego wieku ma na swoim koncie szereg osiągnięć sportowych. Jest między innymi odznaczona resortową odznaką „policyjna setka”, gdzie została wyróżniona spośród 100 najlepszych sportowców 2019 roku oraz srebrną odznaką sprawności fizycznej.

Beach Soccer. Lady Grembach Łódź (fot. pras.)

Grając w reprezentacji policyjnej drużyny piłkarskiej kobiet, w 2017 roku zdobyła Mistrzostwo Świata Służb Mundurowych na Majorce. Ponadto w ramach rozgrywek Beach Soccera, czyli piłki nożnej plażowej, policjantka zdobyła wicemistrzostwo klubowych mistrzostw świata w Piłce Plażowej oraz pięciokrotne Mistrzostwo Polski. Do szeregu osiągnięć krajowych oraz międzynarodowych doszedł teraz upragniony tytuł mistrzowski. Podczas zawodów we Włoskiej Cagliari drużyna Lady Grembach Łódź (wielokrotny Mistrz Polski), której kapitanem jest Katarzyna Borowiec zdobyła złoty medal.

Beach Soccer. Lady Grembach Łódź (fot. pras.)

Na boisku zwycięska drużyna zmierzyła się z zespołami:

  • Futsal Basic Academy Beach Soccer (Włochy) – wygrana 9:2;
  • Lazo Apego (Japonia) – przegrana 1:2;
  • Barra de Santiago (Salvador) – wygrana 2:0;
  • FC10 Zgierz – wygrana 3:2.

Policjantka wniosła wydatny wkład w zwycięstwo swojej drużyny strzelając 4 bramki.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button