MUZYKA

Kungs i Gero w hołdzie dla rytmów disco. „Need a Hit” przywołuje złotą erę

Najnowszy przebój house disco

Francuski producent Kungs połączył siły z wschodzącym francuskim talentem Gero.

Ich najnowszy przebój house disco „Need a Hit” ukazał się w wytwórni Club Azur, której współzałożycielem jest sam Kungs.

Utwór stanowi prawdziwy hołd dla rytmów disco – na myśl przywołuje złotą erę, która zdefiniowała muzykę taneczną lat 70′. To nowoczesny klasyk stworzony z retro sampli, klasycznych syntezatorów i porywających linii basu. Premierze piosenki towarzyszy oficjalny teledysk stworzony w nowym futurystycznym studiu Kungsa.

To pierwsze wydawnictwo pod skrzydłami Club Azur (Columbia France), którego współzałożycielem jest Kungs. Globalny sukces francuskiej muzyki elektronicznej zasługiwał na własny odłam wytwórni – Club Azur ma na celu reprezentowanie nowej generacji artystów, którzy pragną iść w ślady Kungsa. Celem ich muzyki są parkiety (imprezy Club Azur są już dobrze znane we Francji) i różnorodność (VictorFlash, Upsilone, Saverio, Gero itd.).

Kungs nieustannie udowadnia, że jego talent do tchnięcia emocji w imprezowe hity nie gaśnie. Podczas pandemii zgromadził ludzi w cyfrowym klubie Club Azur, aby wypełnić ich spragnione serca muzyką i doborowym towarzystwem.

Transmisje na żywo z występami DJ-ów, wywiadami i dyskusjami ze znajomymi artystami przyciągnęły tłumy. Po zakończeniu lockdownów imprezy Club Azur zgromadziły tysiące fanów w całej Francji. To właśnie na ich cześć artysta nazwał w zeszłym roku album „Club Azur”, na którym znalazły się takie hity, jak „Never Going Home”, „Clap Your Hands” i „Fashion”.

Kungs, a właściwie Valentin Brunel, wdarł się na europejską scenę z hitem „This Girl” – remakiem undergroundowego funkowego utworu australijskiego tria Cookin’ On 3 Burners. W 2016 roku piosenka przyniosła mu tytuł najczęściej shazamowanego francuskiego artysty na świecie. 14-krotny certyfikat diamentowy, ponad miliard odtworzeń i szczyty list przebojów w kilkudziesięciu krajach to tylko niektóre z jego osiągnieć. DJ podbił już festiwale Coachella, Ultra Music Festival, Tomorrowland, Lollapalooza czy Summer Sonic.

Muzyka Gero łączy różnorodne gatunki elektroniczne nasycone wpływami disco, rocka i soulu. Jego pasja do muzyki house zrodziła się podczas pobytu w Londynie, a także podczas podróży do Berlina i na Bliski Wschód. Na scenie zaczął występować w 2020 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button