REPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIE

Kulm. Mistrzostwa Świata w lotach. Słowenia obroniła tytuł. Pech Polaków – Zniszczoł zdyskwalifikowany

Polacy ostatecznie na 8. miejscu mistrzostw świata w lotach

Skończyły się Mistrzostwa Świata w lotach na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf.

Złoty medal zdobyli broniący tytułu Słoweńcy, a podium uzupełnili Austriacy i Niemcy.

Polacy zakończyli zmagania po dwóch seriach konkursu drużynowego dopiero na 8. miejscu. Po drugim skoku, Aleksander Zniszczoł został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon, a punkty zdobyte przez zawodnika zostały anulowane.

Najlepszym skokiem z Polaków w pierwszej serii popisał się Aleksander Zniszczoł (221,5 m), dzięki któremu byliśmy w walce o podium. Pozostali nasi reprezentanci: Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła pokazali się z dobrej strony lądując w okolicach 210 metra. Po czterech skokach prowadzili Słoweńcy ze znaczną przewagą nad Austrią i Niemcami. Kolejni byli Norwegowie, których długo wyprzedzaliśmy w walce o 4. lokatę. Ostatecznie do finałowej serii awansowali jeszcze Japończycy, Szwajcarzy oraz Finowie. Na tym etapie odpadli Amerykanie.

Seria finałowa dała nadzieje na utrzymanie 5. miejsca ze względu na dobry drugi skok Aleksandra Zniszczoła, ale niestety nasz skoczek został zdyskwalifikowany za niezgodny z regulaminem kombinezon. W ten sposób Polacy spadli w klasyfikacji konkursu drużynowego za reprezentację Finlandii. Kamil Stoch oddał w konkursie dwa równe skoki na 211 i 210 metrów, Dawid Kubacki osiągnął 206.5 i 195 metrów, natomiast po niezłym występie w pierwszej serii Piotr Żyła trafił na trudne warunki i musiał skrócić swój drugi skok lądując na 177,5 metrze. Polacy zakończyli konkurs drużynowy na 8. pozycji.

Konkurs drużynowy Mistrzostw Świata w lotach w Bad Mitterndorf 2024. Wyniki

1. Słowenia – 1615,4 pkt
2. Austria – 1588,9
3. Niemcy – 1549,9
4. Norwegia – 1502,9
5. Japonia – 1493,0
6. Szwajcaria – 1389,3
7. Finlandia – 1300,4
8. Polska – 1279,1
…..
9. USA – 647,2 (odpali po 1. serii)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button