MOTOSPORT

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk przed Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Abu Dhabi Desert Challenge 2019

Trzy tygodnie po zwycięskim występie w rajdzie Dubai Baja, Kuba Przygoński i Timo Gottschalk wracają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W najbliższą niedzielę Załoga ORLEN Team rozpocznie zmagania w Abu Dhabi Desert Challenge.

Przed Kubą Przygońskim i Timo Gottschalkiem pięć wymagających etapów na pustynnych piaskach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
W niedzielę zawodnicy pokonają pierwszy odcinek specjalny o długości 261.97 km. Abu Dhabi Desert Challenge to rajd typowo pustynny i dobra okazja dla Przygońskiego i Gottschalka do dalszego testowania samochodu z napędem na tylną oś.

– W Abu Dhabi będę po raz drugi startował samochodem Buggy. Po Dubaju chcemy zmierzyć się z pustynnymi piaskami i sprawdzić, czy auto z napędem na tylne koła da radę jechać tak samo szybko, a nawet szybciej niż samochód z napędem 4X4. Wyzwanie jest duże, ponieważ mam małe doświadczenie w jeździe tego typu samochodem. Jest to jedyna runda, którą pokonujemy całkowicie po miękkim piasku. Zawodnicy lubią te zawody, bo nigdy nie ma złej pogody, chociaż czasem zdarza się burza piaskowa. Mam jednak nadzieję, że w tym roku jej nie będzie – powiedział Kuba Przygoński zawodnik ORLEN Team.

Załoga ORLEN Team będzie rywalizowała z dakarową czołówką. W zawodach wystąpią m.in. trzynastokrotny zwycięzca Rajdu Dakar Stephane Peterhansel czy pięciokrotny triumfator tej imprezy Cyril Despres. Groźnymi rywalami dla Przygońskiego i Gottschalka będą również Yazeed Al-Rajhi oraz Khalid Al Qassimi, który pojedzie w swojej ojczyźnie.

W piątkowy poranek odbyły się testy przed oficjalnym rozpoczęciem w Abu Dhabi Desert Challenge. Załoga ORLEN Team ma już za sobą pierwszą przygodę tego rajdu – dachowanie. Na szczęcie żadnemu z zawodników nic się nie stało, a samochód będzie gotowy na pierwszy etap.

– Przejeżdżając przez jedną z wydm, zauważyliśmy za nią wielką dziurę. Nie chcieliśmy się w niej zakopać, więc trzymałem pełny gaz, żeby się nie zatrzymać. Piasek był jednak tak twardy, że nasz samochód nagle przyspieszył i wyskoczyliśmy z dziury. Wydaje mi się, że lecieliśmy 5-6 metrów, po czym niestety nie spadliśmy na cztery koła, tylko na jedno i nasz samochód przewrócił się na dach. Na szczęście później się obrócił. Nic poważnego nie stało się z samochodem, my też jesteśmy cali i możemy kontynuować rajd – wyjaśnił Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Abu Dhabi Desert Challenge to druga runda Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Finałowy etap rajdu zostanie rozegrany 4 marca.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button