HOKEJ

Krynica-Zdrój. Puchar Polski w hokeju na lodzie. Drużyna GKS Tychy zagra w finale

Turniej Finałowy Pucharu Polski

W piątek, 29 grudnia w Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju odbył się drugi mecz półfinałowy Pucharu Polski.

Po bardzo widowiskowym spotkaniu GKS Tychy pokonał Unię Oświęcim 6:3, chociaż po pierwszej tercji przegrywał 0:2. Viktar Turkin zaliczył hattricka. W sobotę o godz. 17:30 rozpocznie się finał, w którym tyszanie zagrają z GKS Jastrzębie.

W piątkowym starciu Unia objęła prowadzenie w 9. minucie. Bramkę zdobył mierzący blisko dwa metry wzrostu reprezentant Ukrainy Andrij Denyskin. Pod koniec pierwszej tercji obrońca Miłosz Noworyta trafił z dystansu. Unia w pierwszych 20 minutach miała jeszcze kolejną znakomitą szansę, ale Henry Karjalainen nie wykorzystał karnego.

Metamorfoza tyszan

Druga odsłona należała do tyszan, którzy zdobyli kontaktową bramkę w 33. minucie – jej autorem był Bartłomiej Jeziorski, a cztery minuty później Viktar Turkin wyrównał na 2:2. Minęło zaledwie 25 sekund i Unia wyszła na prowadziła 3:2, po tym jak Kalle Valtola trafił w okienko bramki. To tyszan wcale nie zniechęciło i w 38. minucie było już 3:3, a z bramki cieszył się Olli Kaskinen.

Trzecia tercja należała już zdecydowanie do obrońców Pucharu Polski, bramki zdobyli Radosław Galant oraz dwukrotnie Vitkar Turkin, który zakończył spotkanie z hattrickiem.

Starcie gigantów

W sobotnim finale tyszan czeka starcie z GKS Jastrzębie, który w czwartek w pierwszym półfinale pokonał GKS Katowice 2:1 w karnych. To będzie starcie gigantów Pucharu Polski. GKS Tychy, który dotychczas dziewięciokrotnie zdobył Puchar Polski, nigdy nie przegrał spotkania finałowego. JKH cztery razy grało w finale i za każdym razem zwyciężyło.