TRÓJMIASTO

Koszmarny wypadek 14-latka. Kierowca quada uderzył w drzewo. Nie żyje

Kaszuby

24 września nastoletni kierujący quadem zginął na miejscu.

14-latek razem z rówieśnikiem wybrali się na przejażdżkę w okolicach miejscowości Cieszenie na Kaszubach (woj. pomorskie).

W trakcie jazdy w lesie, kierowca czterokołowca zginął po uderzeniu w drzewo.

14-latkowie jechali drogą leśną między Mirachowem a Kożyczkowem w pobliżu miejscowości Kartuzy. Nastolatek kierujący quadem zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Musiał pędzić bardzo szybko, ponieważ siła uderzenia była ogromna. Nastolatek poniósł śmierć na miejscu. Zaś pasażer został przebadany przez lekarza. Nie ma żadnych obrażeń fizycznych.

Policjanci i prokurator ustalają okoliczności tej tragedii.

Śmiertelny wypadek 14-nastolatka na quadzie (informacja policji)

W miejscowości Cieszenie doszło do śmiertelnego wypadku na quadzie. 14-letni chłopiec kierujący czterokołowcem poniósł śmierć na miejscu.

Wczoraj po godzinie 12 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o śmiertelnym wypadku 14-letniego chłopca kierującego quadem w miejscowości Cieszenie.

Jak ustalili policjanci, dwóch 14-latków około godziny 12 wyjechało quadem na przejażdżkę do pobliskiego lasu. Jadąc drogą leśną uderzyli w drzewo. Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący quadem, a pasażer nie odniósł żadnych obrażeń. Najprawdopodobniej 14-letni kierowca nie miał kasku.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego śledztwa.

Pamiętajmy o tym, że każdy uczestnik ruchu zobowiązany jest podjąć wszelkie możliwe działania, które mają na celu zabezpieczenie siebie i innych.

Przypominamy również, że aby kierować czterokołowcem należy mieć uprawnienia kategorii przynajmniej AM. W przypadku użytkowników quadów obowiązkowym jest kask, który ochroni głowę przed poważnymi obrażeniami. Takie pojazdy nie są odpowiednie dla dzieci, które bardzo często nie są w stanie zapanować nad nimi, a wtedy dochodzi do tragedii. Apelujemy do rodziców o rozsądek i odpowiednią opiekę nad swoimi dziećmi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button