REPREZENTACJASKOKI NARCIARSKIE

Koronawirus u Małysza. Polscy skoczkowie po badaniach

Polska kadra skoczków narciarskich

Kilka dni temu Adam Małysz poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Wcześniej dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego miał kontakt z zarażonym burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem.

Biało-czerwona reprezentacja skoczków narciarskich przeszła badania na obecność koronawirusa. Okazało się, że wszystkie testy przeprowadzone u skoczków i sztabu szkoleniowego są negatywne.

Nasza kadra w czwartek w Wiśle zakończyła już drugie zgrupowanie.

Komunikat dotyczący pozytywnego wyniku testu na Covid-19

Polski Związek Narciarski informuję, iż w niedzielę w późnych godzinach wieczornych Adam Małysz przekazał informację o pozytywnym wyniku testu na Covid-19. Dyrektor Koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN poddał się badaniom po potwierdzeniu informacji, że osoba z którą miał kontakt w ostatnim czasie, otrzymała pozytywny wyniki testu na Covid-19.

Ostatnie spotkanie Adama Małysza z Kadrą Narodową Mężczyzn w skokach narciarskich miało miejsce podczas zgrupowania w Zakopanem, tj. 12 czerwca 2020 roku. Polski Związek Narciarski sonduje możliwości przebadania całej grupy. PZN informuje, że cały czas pozostaje w kontakcie z sanepidem, a także powiadomił w tej sprawie Ministerstwo Sportu.

W środę, 24 czerwca 2020 badaniom na obecność COVID-19 zostali poddanie wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego Kadry Narodowej Mężczyzn w skokach naraciarskich. Wszystkie testy dały wynik negatywny.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button