POLSKA

Koronawirus. Powstaje tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie

Koronawirus w Polsce

Stadion Narodowy w Warszawie zamieni się w szpital polowy.

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził też o możliwości powstania tymczasowych szpitali w całej Polsce. Zaś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o tym, że w razie potrzeb w pierwszej kolejności takie szpitale utworzą w woj. pomorskim, małopolskim, wielkopolskim, czy łódzkim.

Szef KPRM Michał Dworczyk nadzoruje budowę szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. W pomieszczeniach będzie zlokalizowanych 500 łóżek, w tym 50 OIOM-owych. W razie potrzeby powstanie tam ich 1000.

Agencja Rezerw Materiałowych i szpital MSWIA w Warszawie nadzoruje to miejsce. Prawdopodobnie stadion będzie już gotowy do przyjęcia pacjentów pod koniec tego tygodnia. Co z personelem szpitala? Zapraszani do niego będą pracownicy z różnych miejsc.

„Stadionów wystarczy, gorzej z respiratorami. Kupili ich mniej, niż zbudowano Orlików” – napisał Donald Tusk na Twitterze o budowie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

W ciągu doby w Polsce wykryto 7482 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 41 pacjentów z COVID-19 zmarło. W ciągu doby wykonano ponad 36 tys. testów.

Liczba zakażonych koronawirusem: 183 248/3 614(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button