WARSZAWA

Koronawirus. Apel: nie korzystajmy z boisk i placów zabaw

Koronawirus COVID-19

Władze Warszawy apelują do mieszkańców, aby z powodu rozprzestrzenia się koronawirusa nie korzystali z obiektów sportowo-rekreacyjnych w mieście.

Chodzi m.in. o boiska, place zabaw czy siłownie plenerowe.

Już od 13 marca obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego. W związku z tym w całym kraju wprowadzone zostało – do odwołania – ograniczenie prowadzenia działalności rozrywkowej, rekreacyjnej i związanej ze sportem. Obostrzenie dotyczy przedsiębiorców i innych podmiotów prowadzących taką działalności i polega na całkowitym zakazie jej prowadzenia.

– W tej chwili najważniejsze jest, by ograniczyć kontakty międzyludzkie. Poprosiłem już w dzielnicach o rozwieszenie przy placach zabaw mojego apelu o niekorzystanie z plenerowych obiektów. Wiem, że olbrzymia większość mieszkańców traktuje to bardzo poważnie i stosuje się do zaleceń. Do wszystkich apeluję – unikajmy takich miejsc, dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Informacja o konieczności wyłączenia boisk, placów zabaw i siłowni plenerowych została już w ubiegłym tygodniu przekazana do dyrekcji placówek oświatowych. Boiska przyszkolne zostały natychmiast zamknięte, a przy większości obiektów sportowo-rekreacyjnych pojawiły się komunikaty następującej treści: „W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników, z uwagi na podwyższone ryzyko epidemiczne związane z koronawirusem, uprzejmie prosimy o niekorzystanie z obiektów rekreacyjno-sportowych”.

Dla własnego dobra nie korzystajmy z boisk i placów zabaw (fot. UW)

Z dzielnic docierają sygnały, że nie wszyscy mieszkańcy wzięli sobie do serca apel i na placach zabaw i boiskach pojawiają się dorośli z dziećmi albo młodzież, która ma teraz więcej czasu w związku z zamknięciem szkół. Władze Warszawy ponawiają apel, by do ograniczeń podejść poważnie i unikać miejsc, w których można łatwo zarazić się nowym koronawirusem.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button