POLSKAŚWIAT

Koronawirus. 6 milionów osób zarażonych na świecie. Informacje w pigułce

COVID-19 na świecie

Liczba zarażonych SARS-CoV-2 na świecie przekroczyła już 6 milionów osób!

Dokładnie (stan na 31 maja 2020 roku, godz. 10:21) zakażonych COVID-19 jest 6 065 624 osób w 188 państwach, a 369 274 osób zmarło. Wyzdrowiało już 2 566 642 z nich!

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to: 23 686/1 064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W naszym kraju wyzdrowiało już 11 271 osób.

Najświeższe informacje ze świata w pigułce:

  • Francji i Włoch nie ma na liście krajów, dla których Grecja od 15 czerwca otwiera granice. Wersal otwarty od 6 czerwca, a Muzeum w Luwrze od 7 lipca.
  • Amsterdam: miasto udostępnia uczniom szkół średnich 1600 rowerów, aby nie musieli korzystać z transportu publicznego. Szkoły średnie będą otwarte od 2 czerwca.
  • Szwajcaria: od dziś dozwolone są spontaniczne zgromadzenia do 30 osób.
  • USA zrywają relacje z WHO. Sąd Najwyższy odmówił kościołom w Kalifornii i Illinois zgody na ponowne otwarcie z większą liczbą (25% normalnej pojemności świątyni i nie więcej niż 100 osób).
  • USA zrywają relacje z WHO, oświadczył prezydent Trump podczas konferencji prasowej w Białym Domu. Fundusze przeznaczone dla organizacji (450 mln USD rocznie) zostały rozdzielone na inne kraje, które potrzebują pomocy w związku z pandemią. Amerykański prezydent od dłuższego czasu groził, że wstrzyma finansowanie dla WHO. 18 maja postawił 30-dniowe ultimatum na przeprowadzenie reform. Zdaniem Trumpa, Chiny mają całkowitą kontrolę nad WHO. Prezydent wielokrotnie oskarżał Chiny o spowodowanie pandemii COVID-19. Trump podpisał też deklarację, zgodnie z którą niektórzy obywatele Chin, w tym chińscy studenci mający związki z armią, nie mogą przybywać do Stanów Zjednoczonych.
  • Wielka Brytania: od 1 czerwca większość szkół podstawowych zostanie otwarta, pomimo protestów związkowców i nauczycieli.
  • Białoruś – jak podał portal TUT.by, powołując się na WHO – trafiła do grona 5 krajów, w których zarejestrowano największą liczbę infekcji w ciągu ostatnich 2 tygodni. Jest również w pierwszej dziesiątce jeśli chodzi o liczbę zakażonych w przeliczeniu na 1 mln mieszkańców.
  • Matury w Czechach rozpoczną się 1 czerwca, a tydzień później egzaminy do szkół średnich. Do egzaminów maturalnych przystąpi w tym roku 70 000 uczniów. Szkoły zamknięto 11 marca i nie wiadomo było, czy egzamin dojrzałości w ogóle się odbędzie.
  • Zdaniem ekspertów epidemia w Hiszpanii coraz bardziej hamuje i jest coraz łagodniejsza. Nawet w przypadku starszych osób, zakażeni pacjenci przechodzą chorobę w sposób dużo bardziej łagodny niż jeszcze kilka tygodni temu.
  • W Szwajcarii odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny dziecka związany z COVID-19. Niemowlę cierpiało na szereg komplikacji neurologicznych, wynik testu na koronawirusa okazał się pozytywny, nie ustalono jednak jeszcze, czy zakażenie SARS-CoV-2 było bezpośrednią przyczyną śmierci. Dziecko trafiło do szwajcarskiego szpitala z zagranicy. Zakażona jest również dwójka dzieci w wieku szkolnym w Bazylei.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button